clear-dayclear-nightcloudyfogpartly-cloudy-daypartly-cloudy-nightrainsleetsnowthunderstormwind emailfbgpinstokrsstgtwvibervkwaytSkypeWhatsappViberPhoneMail

Щороку на Хмельниччині від раку помирає майже три тисячі осіб

Чоловіки, які палять, мають більших ризик захворіти на рак

Чоловіки, які палять, мають більших ризик захворіти на рак. Фото: автора

Україна посідає 2-ге місце в Європі за темпами поширення онкологічних захворювань.

З кожним роком кількість хворих на рак щораз збільшується. На кожні 10 випадків онкологічних захворювань припадає 7 смертей.

«Щороку в області від раку помирає 2,7 тисяч осіб. Кожен45 житель хворіє на рак. Зараз Україна на другому місці в Європі за темпами поширення захворювання. За прогнозом до 2020 року ми вийдемо на 1 місце. Хворобу можна буде трактувати як епідемію», - розповідає головний онколог Департаменту охорони здоров’я В’ячеслав Мороз.

За його словами у чоловіків найчастіше спостерігається рак простати, у жінок- рак молочної залози. На другому місці захворювання легень. Лікарі відмічають тенденцію зменшення захворюваності на рак шлунково-кишкового тракту. Збільшилася патологія ендокринних органів. Фахівці кажуть, що це пов’язано із наслідками аварії на ЧАЕС.

«Чоловіки, які палять, мають більших ризик захворіти на рак. У жінок – це алкоголь. Жінки старше 28 років повинні проходити скринінг раку шийки матки. А після 50 - раку молочної залози. В нас є велика проблема, бо в онкодиспансері момограф технічно застарілий. Доступність онкодиспансеру також обмежена через великі черги. Та й онкодиспансер це не скрініговий центр, а лікувальна установа», - додає В’ячеслав Мороз.

Лікар каже, що загалом онкологія не дофінансовується. У 2016 завершується дія Закону України про надання онкологічної допомоги населенню. Тому в 2017 році не буде сформована заявка на отримання централізованого постачання спеціальних медичних препаратів для проведення хіміотерапії. Для прикладу, на потреби області потрібно 80 мільйонів гривень на хімію. На сьогодні ми маємо лише 10%.

Окрім того, дуже важливо виявити онкологічної патології на ранній стадії. Для цього потрібно, щоб кожен сімейний лікар оглядав пацієнтів.
 

Система Orphus
Помітили помилку в тексті? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter
Коментувати:
Коментарів - 0:

Популярні новини

Останні новини

Останні фото та відео
Архів новин

<<Серпень 2018>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
  1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31