ye-logo.v1.2

Капеланів, ймовірно, готуватимуть на базі прикордонної академії у Хмельницькому

Суспільство 1599
Владика Антоній наголошує на тому, що зараз гостро стоїть питання із підготовкою капеланів.
Владика Антоній наголошує на тому, що зараз гостро стоїть питання із підготовкою капеланів.. Фото: автора

Про це під час прес-конференції повідомили представники Духовної Ради у Хмельницькому.

До війни на сході про капеланів в Україні багато хто взагалі не чув. Та війна все змінила, каже капелан Віталій Футорський, судовий вікарій Кам’янець-Подільської єпархії УГКЦ.

«Закон про капеланство у першому читанні був прийнятий ще у лютому минулого року. Але й досі він не повернувся до парламенту на розгляд у другому читанні. Але він дуже потрібне. Особливо зараз. Якщо ми знімемо духовну проблему там, то буде менше праці з реабілітацією військових тут», – каже отець Віталій.

За словами голови Духовної Ради, Владики Антонія Махоти, на сьогодні потрібен закон, який унормує те, що уже створено. Справа не в зарплатах, а в нормальній легалізації, як це є в Польщі, Литві, США, де капелан є штатною одиницею.

Наголошує Владика Антоній і на тому, що зараз гостро стоїть питання із підготовкою капеланів.
«Раніше ми бачили це під одним кутом, а зараз, під час війни, під іншим. Капеланів треба готувати від самого початку. До прикладу, сільський священник не готувався бути військовим, і він, можливо боїться бою. Він не готовий бачити відірвані руки і ноги. Для цього потрібна психологічна підготовка», – каже Владика.

За словами секретаря Ради, пастора Ростислава Кудіна, кожна конфесія докладає максимум зусиль у роботі з бійцями як на передовій, так і тут, в тилу. І саме у питаннях волонтерства та допомоги війську як матеріальної так і духовної, усі конфесії єдині, як ніколи.
«Вже йдуть перемовини і є ініціатива від Національної Академії Держприкордслужби України про те, щоб розпочинати формальне навчання і підготовку капеланів на базі закладу. Є загальні предмети, такі як військова медицина і психологія, які капелани мають знати. Поки плануємо проводити якісь семінари, тренінги. Згодом, можливо, це переросте й у цілий факультет для підготовки капеланів», – зазначив Ростивлав Кудін.


Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую