ye-logo.v1.2

«Приємний» вид з вікон нетішинської квартири

Суспільство 6522

У Нетішині в самому центрі міста на проспекті Незалежності, 9, мешканці однієї з квартир постійно споглядають з вікон купи недопалків, презервативів та фекалій, які лежать на даху магазину «Смак».

«набридла бездіяльність влади»
Лідія Андреєва та її донька Ірина Шаповал, котрі мешкають у «злополучній» квартирі прямо над магазином, стурбовані тим, що після розширення магазину у них все життя пішло шкереберть. Коли вони купували та облаштовували квартиру, то вважали, що оселяться тут надовго. Тому й зробили євроремонт, перепланували інтер’єр, аби було затишно та комфортно в своїй оселі. Та не так сталося, як бажалося. Після появи магазину спокій їм тільки сниться.
«Все почалося три роки тому влітку, коли ми дізналися, що на першому поверсі будуватимуть продуктовий магазин «Смак». Звісно, ми своєї згоди на будівництво не давали. Але, попри все, будівництво розпочалося, – розповідає пані Лідія. – Все, що відбувалося внизу, було добре чути у нас в оселі. Донька, яка працює медиком, після чергувань не могла відпочити, бо шум стояв страшний».
Зверталися жінки у різні інстанції. Було проведено дослідження шумових характеристик під час проведення ремонтних робіт, які значно перевищували норму. Писали відповідні скарги з проханням припинити будівництво у різні органи влади. Правда, тимчасово роботи припинилися, поки справи розглядалися органами влади та у судах. 
Але магазин все-таки добудували. І яскравий червоний дах з’явився прямо під вікнами квартири. Все б нічого, якби там не валялися купи недопалків, презервативи та, навіть, фекалії. «Влітку неможливо відкрити вікно, бо сморід стоїть нестерпний і від сміття, і від самого даху, який нагрівається на сонці. Коли йде дощ, то в кімнатах чути, як він барабанить по даху, а бруд хляпає на скло. А взимку ми потерпаємо від кучугур снігу до підвіконня, що, в свою чергу, спричиняє появу вологості у квартирі. У нас мокрі всі кутки, з’явилася цвіль, яку важко вивести. А ще під час встановлення металоконструкцій даху у квартирі потріскали стіни та плитка на підлозі. Євроремонт зійшов нанівець, – обурюється пані Ірина. – До того ж, нам чути все, що відбувається в магазині: шум працюючих холодильників, цокіт жіночих підборів по підлозі. Спати неможливо. І залишити квартиру без нагляду ми не можемо, бо часто бачили, як по даху прогулюються чужі люди. Туди легко залізти через вікно у під’їзді». 
Звернення до суду нічого не дали. Ані Нетішинський місцевий суд, ані Львівський апеляційний, розглянувши усі подані документи, не виявили жодних порушень. Тоді жінки подали заяву до Верховного суду України. Наразі чекають результатів. З відчаю навіть дійшли до Президента України та до Верховної Ради. Проте суть така, що квартира це приватна власність, от і вирішуйте питання у приватному порядку. Правда, місцева влада спонукала власників «Смаку» раз на місяць прибирати дах. Що вони і роблять.
Розчарувавшись у діях влади, сім’я Андреєвих-Шаповал планує продати житло та виїхати за кордон. Проте і тут зіштовхнулися з проблемою. Попри цікаве планування та гарне місце розташування, ніхто не хоче купувати цю квартиру, коли зазирає у вікно. Кому ж цікаво дивитися на червоний дах зі сміттям...
Сім’я погодилася б обміняти свою чотирикімнатну квартиру на рівноцінну з відповідним ремонтом. За сприяння власника магазину «Смак». Але у того лише двокімнатна, тому здійснити обмін квартирами неможливо, а доплатити різницю нема чим.
До слова, після усіх перипетій власники магазину перестали продавати там продукти. Зараз приміщення частково знаходиться в оренді, а частина стоїть «мертвим вантажем», висить оголошення про здачу в оренду.

«У нас все законно»
Анатолій Піддубняк та його брат Володимир, які є співвласниками магазину, одразу погодилися на зустріч, коли ми їм зателефонували.
«Якби ми не мали усієї відповідної документації, погоджень та дозволів відповідних органів, хіба ми б могли незаконно відкрити магазин? – каже пан Анатолій. – Ми витратили майже три роки на те, щоб зібрати усі відповідні дозволи на перепланування квартири на першому поверсі. Проект будівництва розробляли спеціалісти, він пройшов комплексну перевірку в обласному центрі та був погоджений. Тому які до нас можуть бути претензії?»
Зрозуміти підприємців теж можна. Вони взяли кредит в доларах, який треба сплачувати. Магазин прибутку не приносить, бо фактично не працює. А тих коштів, що надходять від здачі в оренду, не вистачає на погашення кредиту.
 «Взагалі, коли ми планували будівництво магазину, то розмовляли з мешканцями будинку та маємо їхню письмову згоду. Мешканці квартири №149, що над нами, також підписали згоду на перепланування (підпис Шаповал ми бачили особисто – прим. авт.). Чому вони з нами конфліктують, сказати важко, – розповідає пан Володимир. – З приводу тріщин, то невідомо, коли вони з’явилися. Це може бути результатом неякісно проведених ремонтних робіт у квартирі. Незалежні експерти, які приїжджали з перевіркою, дійшли висновку, що наші роботи проводилися без жодних порушень, відповідно до вимог».
Щодо сміття на даху, то брати стверджують, що неодноразово їхні знайомі бачили, як з вікна квартири №149 викидали на дах недопалки та інше сміття...
«В місті майже в кожному будинку на першому поверсі розташовані нежитлові приміщення. А діло мають чогось тільки до нас. Чому нікому не заважають подібні будівлі, а їм наш магазин заважає?» – запитує Анатолій Піддубняк.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую