ye-logo.v1.2

Франківські реформатори розповіли, як звести смертність на дорогах до нуля

Суспільство 1784

Хмельницький долучився до всеукраїнської ініціативі за боротьбу безпеки дорожнього руху у великих містах.

Учора, 2 листопада, до Хмельницького приїхали івано-франківські експерти громадської організації “ Vizion Zero”. Вони презентували свою роботу щодо безпеки дорожнього руху в Україні. Хлопці розповіли, як зробити смертність на дорогах нульовою. Поділились досвідом багатьох країн, а також тією роботою, яку уже втілили на дорогах в Івано-Франківська. Зібрались послухати їх та обговорити проблеми доріг нашого міста представники патрульної поліції, Укртрапсбезпеки, працівники департаменту міського господарства, учасники ГО "Критична Маса" та "Світ без бар'єрів", громадських організацій, автолюбителі. Активісти до обласного центру приїхали на запрошення радника міського голови з питань розвитку велоінфраструктури Сергій Толстіхін.

“Ми з Андрієм Команом активні громадяни, - розповідає один із співзасновникі “ Vizion Zero” Віктор Загреба. Не займаємо ніяких посад в органах влади, обоє працюємо над темою безпеки дорожнього руху. Активно співпрацюємо з поліцією і просуваємо ідею наукових західних підходів до безпеки дорожнього руху”.

Андрій Коман додає, що в Хмельницькому вони хочуть показати ту роботу, яку вже впровадили у Франківську. Каже, ознайомились із кількома вулицями хмельницького. На жаль, не зробили ніякого дослідження.

Віктор Загреба - громадський активіст та менеджер проектів, магістр державної політики (Університет Мериленду, США)

“Патрульна поліція провела екскурсію вашим містом, показали багато мість Хмельницького. Це було перше знайомство. Деякі спостереження уже є. Ми подивились на статистику, і пішоходи у вас не є головною проблемою у ДТП. Головна помилка водіїв”, - каже Віктор Загреба.

Андрій Коман - архітектор-урбаніст, транспортний планувальник, має досвід роботи і життя в Німеччині

Активісти створили мапу міст Європи, які уже досягнули нульової смертності. Це міста у який 50 тисяч і більше населення. Міста досягли цього результату упродовж 3-4 років.

Під час презентації виникало чимало практичних запитань

“Питання, яке найчастіше нам задають, це як досягнути нульової смертності. Ми намагались відповісти. Треба виконати три простих пункти: брати відповідальність, працювати з даними, починати з інфраструктури. На вулицях на дорогах ходять люди. Вони в ДТП винять владу, велосипедистів, патрульних, менталітет. Хтось винен. Ми кажемо щоб залишили це все. В першу чергу аварійність на дорогах це проблема міста, громади міста. Йдеться не лише про міського голову і депутатів. Можна дуже багато чого зробити вже зараз”, - додає Віктор.

Хмельничан можуть допомогти зробити смертність на дорогах нульовою

Хлопці стверджують, що потрібно аналізувати дані, бо аварії це прогнозовані події. Наука стверджує, що 95% ДТП можна запобігти. Це раціональна сфера, яка піддається аналізу. Зазвичай аналізують дані про остаточний результат, коли автопригода вже сталася. Треба аналізувати дані про фактори ризику.  

На дорогах і вулицях України щороку гине близько 4000 людей. Ініціатива “Vision Zero для України” ставить за мету зменшити це число до нуля.

Довідково: “Vision Zero” (“Нульове бачення”) — це створена у Швеції концепція, яка стверджує, що будь-які дорожні смерті — неприпустимі, і що треба прагнути звести цю цифру до нуля.

Шведи вирішили, що винуватити людей за те, що вони спричиняють аварії (“blame the victim”) – непродуктивно. Бо люди завжди помилялись і будуть помилятись. Але що тоді продуктивно? Побудувати розумну і безпечну систему менеджменту безпеки (“safe system”), в якій кількість смертей буде постійно знижуватись, поки не знизиться до нуля. Цей підхід показує вражаючі результати в Швеції, Британії, Данії, Голландії та інших країн ЄС. Понад 500 великих міст Європи вже досягнули нульової смертності!

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую