ye-logo.v1.2

Ку-клукс-клан по-хмельницькому

Суспільство 3461 15
Побачивши Германа з дипломатом та в краватці, сусід спустив собаку з повідка.
Побачивши Германа з дипломатом та в краватці, сусід спустив собаку з повідка.. Фото: Колаж Євгенія Дорофєєва

П’яний чоловік нацькував на темношкірого бійцівського собаку

За двадцять років до періодичних образ на свою адресу Герман Б. вже давно звик і намагався не реагувати. Але те, що сталося недавно, змусило його замислитися над майбутнім своєї родини. Серед білого дня, на очах у багатьох людей, п’яний сусіда нацькував на чоловіка бійцівського пса. А потім ще й побив…
Можливо, в нашому провінційному місті випадки расизму траплялися і раніше, але таких кричущих фактів, як це трапилося з Германом Б., одним із  бізнесменів Хмельницького, власником мережі магазинів з продажу продуктів харчування, ще не було.
…Свого часу за програмою обміну студентами Герман закінчив наш університет, тоді ще ХТІПО. Потрапивши в Україну з рідної Ефіопії, він довго благав батьків забрати його додому. Ніхто його, зрозуміло, не забрав. Відтоді минуло 20 років, і він все ще живе у Хмельницькому, де у нього родина, маленька донька-першокласниця і власний, доволі розкручений бізнес.
«Розпочав його Герман з маленького кіоска, де торгував цигарками й жуйками, – каже адвокат Наталя Шустіна. – Але він досить хороший економіст, і справа почала розростатися й дуже скоро досягла солідних обертів».
Зрозуміло, що все, що він мав з бізнесу, чоловік вкладав у свою родину, створивши для неї рай на землі. Будучи цілком впевненим, що в Україні це безпечно.


«Україна не для тебе»
І все би було добре, якби не його колір обличчя. І не криза. Уявіть собі похмурі непоказні дев’ятиповерхові будинки і його дім посередині – справжній палац зі сходами, прикрашеними квітами, із магазином на першому поверсі.
І наші люди, замучені кризою та безгрошів’ям, щодня змушені були бачити, як виглядає його дружина, до речі, українка, його дім, магазин... І порівнювати все з тим, що є у них, звичайних українців, які не мають ні роботи, ні надії отримати її в найближчому майбутньому. Зрозуміло, яку напругу викликав достаток Германа майже в кожній родині.
«Першого жовтня, зранку, він поїхав додому за документами, – розповідає Наталя Шустіна. – А через годину – дзвінок: «Наталю Іванівно, я не можу прийти... Мене побили. Виявилося, що біля його будинку гуляв п’яний сусід з великим бійцівським псом. Побачивши Германа з дипломатом та в краватці, сусід спустив собаку з повідка».
«Слава Богу, він був у наморднику, але він збив мене з ніг, – розповідає Герман. – А хазяїн, продовжуючи нацьковувати собаку, повторював: «Чорно…, ти будеш знати своє місце. Україна не для тебе». Стояли  ще люди, але підійти до собаки було страшно. Хвилин 20 пес валяв мене по землі, доки я, нарешті, не заблагав забрати пса і поговорити як чоловіки».
Але щойно він встав, як нападник вдарив його головою в обличчя, а потім кулаком знову збив з ніг. В результаті - черепно-мозкова травма і попередження, що жити Герману в Хмельницькому ніхто не дасть, і нехай він їде в свою Ефіопію.
На щастя Германа, на власнику пса і людях, які спостерігали за цим жахом, не було білих капюшонів і факелів, щоб підпалити свою жертву. Чи стояли вони просто як глядачі, невдовзі оцінить суд.
Як розповів Герман, виявляється, провокації були й раніше, але він дипломатично уникав сутичок і мовчки зносив образи. Так, щовечора, коли гасли ліхтарі, до його будинку, навколо якого, згідно з планом забудови, паркан ставити не можна, зносили і висипали сміття. В його казковому будинку від ударів ногами були розбиті стіни, фарбами на них були написані всілякі непристойності. Мало того, невідомі нерідко паскудили у нього попід вікнами. Однак після того, що сталося згодом, Б. зрозумів, що на «гостинній» Україні жити небезпечно.
«Герман звернувся до суду з заявою, що його стрес та моральне пригнічення вартують п’ять мільйонів гривень, – каже Наталя Шустіна. – Саме на такі гроші він залишає в Україні бізнес українцям, які зможуть жити в його домі і вести його бізнес. Я зв’язалася з Києвом, нині нас підтримує управління у справах біженців. Цей випадок буде оприлюдено в центральних засобах масової інформації, так що нема нам чого ховатися. Геноцид в Україні є».
«Чорна, чого ти сюди приперлася?»
Це саме підтверджує і керівник азербайджанської діаспори у Хмельницькому Сімзар Самєдова. На Хмельниччині дівчина живе вже 20 років, приїхавши сюди з батьками у чотирирічному віці. «Чимало азербайджанців приїжджають в Україну, – розповідає Сімзар, – бо в селах у нас на батьківщині заробити дуже важко. Отож люди тут працюють на базарі, а зароблені гроші відправляють додому. Але міліція щосуботи і щонеділі приходить на ринок, вимагає документи. А в них є лише папірець, на якому  в Москві їм поставили печатку. Зрозуміло, що їх забирають в міліцію: «Дві тисячі – і ви вільні». І так щоразу. Немає різниці, чи ви сьогодні платили їм, назавтра до вас знову підійдуть. Вони добре знають іноземців, які тут живуть, тому підходять до тих, хто не має прописки. І це стосується не лише азербайджанців.
У нас, в Азербайджані, такого немає, і хохлом вас ніхто не назве. Навпаки, якщо приїде українка, то всі підуть дивитися, захоплено ахаючи: «Яка гарна!» Місцеві підходять, пропонують показати історичні місця, радять, де краще сфотографуватися.
Сама я змалечку живу в селі поблизу Хмельницького, а мене до сьогодні називають чорною – в очі. А ще – чуркою, чурбаном, чорно…
«Чорна, чого ти сюди приперлася?», – чую майже кожен день».


 

Коментарі:

Галя 19.12.2010 21:16

Я українка жінка Германа,матір його доньки живучи з ним 7 років зненавиділа український народ.Тому що немає різниці який колір шкіри в людини аби вона була людиною.(А в нас таких людей немає)

Оля 19.12.2010 21:09

андрей,

Лена 16.12.2010 22:00

какая жестокость...какая разница-черный он или белый,такой мы народ,водки напьемся и команды роздаем...

дима 16.12.2010 20:59

как то все страно написано..много сарказма между строк ))...

Степан 11.12.2010 23:13

Права і обовязки мають бути для всіх однакові, незалежно від кольору шкіри чи інших ознак. Також всі повинні ставитись до інших так як хотіли б, щоб ставились до них. Тоді все буде нормально. Але такого не буде до тих пір, поки у світі буде тривати боротьба між добром і злом. Залишається сподіватись на перемогу добра і ця перемога залежить від нас, людей. Закликаю всіх негайно обєднатись заради перемоги добра!!!

Богдан 11.12.2010 22:15

позитив, позитив, позитив, позитив, Сергей,
хто там хоче в євросоюз !зрадники лидашчі.Сьогодні один а завтра їх буде тьма, і будети ви в євросуюзі горбатіти на своїй землі.

Ілля 11.12.2010 14:54

«Чорна, чого ти сюди приперлася?» Я перепрошую громаду но я хочу сказати -я працював з нігерами закордоном -то це такі **** що просто страшно і якщо то вони кричать що ти расист-геть мавпи до себе додому.

адміністратор 11.12.2010 10:59

Шановні читачі, прошу утриматися від вживання нецензурних висловив у коментарях. Матюки будуть вирізатися, а в випадках злісного хамства - видалятися. Наперед дякую за розуміння.

Закон один для всіх 10.12.2010 23:48

А Сімзар Самедова вважає нормальним порушення законів України азербайджанцями? Те що вони тут знаходяться незаконно, незаконно займаються підприємницькою діяльністю - так це нормально, це ж свої азербайджанські селюки. А коли наш сільський мент Микола, збриє з азербайджанського селюка Джафара штуку гривень, так це її обурює. А, взагалі, азербайджанці і вірмени дуже толерантні нації. Різали в Нагірному Карабасі один одного як свинів, а тут нам про мораль розповідають. Тьху

Шарль Де Голь 10.12.2010 23:41

Євросоюз кажете? Толерантність? Та франзуци рота в метро не відкриють, і очі ховають в сторону. Бо афрофранцузи їх за непотріб вважають. У нас рівень толерантності раз в 100 вищій за європейські показники.

андрей 10.12.2010 20:35

скільки людей не мають де жити, пенсіонери збирають по смітниках непотріб і так далі, а вони розказують про нігера

Сергей 10.12.2010 17:21

позитив, 1. Погоджуюся на всі 100%. Дикуни і ксенофоби.

позитив 10.12.2010 17:05

От такі ми людяні!!! ДИКУНИ галімі, а ще просимось в євросоюз, фак нам, а не цивілізацію...свині

Небайдужий но негрів 10.12.2010 13:47

Скільки щодня собаки нападають на людей ? - про це не пишуть, коли собака напала на негра - то це вже нереально погано і всі шкодують негрів.
В цьому підтримую слова відомого письменника - "Свій до свого по своє".
П.С. Якби там в нього дома його сусід нацькував на нього пса - це б не мало такого розголосу. Я не знаю Германа, але більшості емігрантів "с...и" на Україну і нас з вами. Тому хай краще їдуть додому і вчаться там, заробляють гроші, тікають від сусідських собак.

seitar 10.12.2010 13:43

То ж він так додому хотів в Ефіопію... Заробив грошей на цигарках і жуйках - вперед!

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую