ye-logo.v1.2

Заступник Міністра юстиції обговорив з хмельничанами судову реформу

Суспільство 2334
Заступник Міністар говорив про новації судової реформи
Заступник Міністар говорив про новації судової реформи. Фото: автора

В місто Сергій Петухов приїхав із робочим візитом.

Сьогодні, 15 листопада, до Хмельницького із робочим візитом приїхав заступник Міністра юстиції питань євроінтеграції Сергій Петухов. У посадовця на увесь день чимало запланованих зустрічей, на одній із них він обговорив новації судової реформи із хмельницькими громадськими активістами, представниками влади і студентами-правниками.

“Київ перенасичений дискусіями про те, що відбувається. Всі ті, хто приймають рішення, сидять у столиці. Ми хочемо комунікації із регіонами, знати чого хочуть люди, чи влаштовують їх ті зміни в судовій реформі. Такі обговорення дозволять самому суспільству зрозуміти суть змін і тоді реагувати”, - розповідає організатор зустрічі і менеджер проекту “Democracy Reporting International” Руслана Вовк.

Додає, що зараз розпочався набір нового складу суддів. Крім професійності, важливим моментом у відборі стане перевірка декларацій заявників і їх родичів, етика і психологічний стан. Свої кандидатури можуть подавати і старі судді, аби довели свою відповідність усім цим вимогам.

“Хочемо почути місцеве бачення судової реформи, і те, чого від неї очікують. Ми на етапі відбору нових суддів. Це унікальна можливість для України змінити існуючу систему. Очевидним стало те, що події на Майдані підірвали довіру до судової системи. Але судова гілка влади в нормальній державі не може бути оновлена шляхом переобрання чи перепризначення, бо судді мають бути незалежними. Сьогодні цей процес оновлення розпочато”, - зазначає Сергій Петухов.

Додає, якщо обраний спосіб зміни суддівського складу не буде ефективним і змін не відбудеться, то робити другу і третю таку ж спробу не має сенсу. Зміни мають бути відчутні в кожній області.


 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую