ye-logo.v1.2

Напередодні Дня телебачення, радіо і зв'язку «Поділля-центр» відсвяткувало 25 років з дня заснування

Суспільство 3598
Фото: автора

Учора, 15 листопада, філія Національної телекомпанії України ХРД «Поділля-центр» святкувала День Народження телебачення на Поділлі.

І хоча днем народження Хмельницького обласного телебачення офіційно вважається 10 грудня, подію приурочили Дню працівників радіо, телебачення і зв'язку.

У приміщенні Хмельницької обласної філармонії зібралося чимало гостей і працівниців компанії.
Згадали минуле, відізначили сьогодення і зазирнули з надією у майбутнє усі гості, працівники та ветерани телевізійної справи.

Все почалося ще у 1988 році, коли Рада Міністрів СРСР дозволила областям, які не мали телестудій, відкривати власне інформаційне телевізійне мовлення тривалістю лише 15 хвилин на добу. Хмельниччину тоді зрідка обслуговували то Чернівецька, то Львівська телестудії.

Тодішні керівники міста Іван Бухал і Михайло Чекман підтримали ініціативу групи молодих інженерів відкрити міський телеканал, використавши старий відреставрований передавач першого метрового діапазону.

У березні 1991 року в Хмельницькому провели міський референдум. Тоді хмельничан запитували, чи підтримують вони ідею створення місцевого телебачення і чи готові щомісяця платити один карбованець на його утримання. Абсолютна більшість мешканців міста проголосували «за». Щоправда, влада так і не знайшла способу збору цих коштів”, - розповів у вітальній промові Анатолій Трачук, перший керівник Хмельницької міської редакції по телебаченню і радіомовленню.

Згадав екс-керівник і першу пробну телепередачу про відкриття у Хмельницькому футбольного сезону, і першу відеокамеру, на яку збирали гроші ледь не усім світом, і перші дефіцитні на той час телевізор і відеомагнітофон. Все це дало можливість уже з певною регулярністю готувати до ефіру сякі-такі передачі.

 Анатолій Трачук згадував нелегкий шлях становлення обласного телебачення.

Та офіційно телебачення у Хмельницькому визнали тільки 10 грудня 1991 року, коли президент Укртелерадіокомпанії М.Ф. Охмакевич видав наказ «Про організацію телевізійного мовлення в Хмельницькому облтелерадіооб’єднанні». У 1995-му їм надали статус державної телерадіокомпанії, а назву «Поділля-центр» присвоїли у березні 2001-го.

Відтоді творчий колектив хмельницьких телевізійників з кожним роком зростав і готував не лише інформаційні, а й музичні, розважальні і концертні телепередачі.

І ось, через 25 років, ОДТРК «Поділля-центр» стане нарешті суспільним мовником.

Привітати Ювіляра прийшли благодійники, приватні підприємці, партнери «Поділля-центру», представники місцевої влади і колеги.

«Я думаю, що на хмельницьке телебачення чекає світле майбутнє, тому що незабаром, пройшовши такий складний шлях, ми все-таки станемо суспільним телебаченням. Це в нас уже другий етап реорганізації, перший ми пройшли, перетворившись у філію НТКУ, а тепер уже триває процес перетворення в ПАТ Суспільне мовлення», – поділилася планами Тетяна Колісніченко, виконавчий директор телерадіокомпанії «Поділля-центр».

 Тетяна Колісніченко від імені «Поділля-центру» подякувала усім гостям за присутність і за те, що дивляться їх протягом усіх 25 років.

«Гадаю, що вже з 1 січня 2017 року ми будемо зовсім у іншому образі. Покищо рано говорити про щось більш конкретно. Ми постійно оновлюємося, і от буквально на днях вже доробимо останню студію програми «Ранок на Поділлі». Гадаю, глядачі це оцінять. Та одне залишиться незмінним – ми й надалі будемо працювати для людей, не обслуговуючи владу і жодні партійні інтереси» – запевнила гендиректор.

На свято запросили ветеранів телевізійної справи у Хмельницькій області

Оскільки для «Поділля-центру» 25 років стали «солодкою річницею», солодкими медалями нагородили тих людей, які стояли біля витоків телекомпанії, які створювали не тільки картинку, а й інформаційне наповнення ефірів. Це Анатолій Трачук, Людмила Пастухова, Євген Семенюк, Микола Мотрен, Євгенія Білова, Алла Супрунова та інші. Багато хто вже не працює у «Поділля-центрі», та співробітники компанії досі на них рівняються.

На святкування запросили й міського голову.

 

 З нагоди Дня працівників радіо, телебачення і зв`язку, Олександр Симчишин вручив працівникам «Поділля-центру» почесні грамоти і цінні подарунки.

«У цьому році надзвичайно багато організацій, установ і людей відзначають свою 25-ту річницю. І дуже приємно, що серед усіх, є й «Поділля-центр». Коли представляли славних ветеранів, я згадував, чи міг я в 91-му, 25 років тому, дивитися «Поділля-центр», чи слухати радіопрограму. От чесно кажучи не пам’ятаю, але мені дуже приємно, що доля склалася так, що з багатьма із цих людей мені довелося попрацювати… Дуже приємно, що «Поділля-центр» розвивається і що приходять молоді кадри… Хочу побажати визнання від телеглядачів, максимальної винагороди вашій роботі, підтримки, сил і здоров`я. Щоб ми завжди дивилися вас із великим задоволенням» – побажав Олександр Симчишин.

З подарункум прийшов і Юрій Браніцький, керуючий хмельницької філії «Приватбанку».

«Це свято не лише колективу, який тут зібрався, і тих, хто причетний безпосередньо до розвитку і майбутнього компанії. Ми почули, що кінцевий пункт прибуття це суспільне телебачення. А це означає, що тепер нам, подолянам, його формувати, нам за нього відповідатИ, – сказав Юрій Браніцький. – Журналістів називають четвертою владою, але за впливом на свідомість громадян телебачення займає далеко не четверте місце. І тут величезна відповідальність звичайно на порядності, професійності, компетентності, виваженості і мудрості тих, хто творить передачі. Бажаю Вам творчих злетів, амбітних задумів і їх втілення, бо 25 – це такий вік, що він просто не може бути без планів і мрій».

 Працівники «Поділля-центру» отримали й музичні подарунки від співаків і музикантів Хмельницької обласної філармонії.

Серед тих досягнень, які Хмельницька область має за роки незалежності, одним із них безперечно є створення обласного державного телебачення.

 Наша редакція також привітала «Поділля-центр» із цим чудовим святом.

«Нам дуже приємно долучитися до тих привітань, які вже звучали, і які ще будуть звучати і линути до вас як радіохвилі і як телевізійний ефір. Колектив, який працює в компанії заслуговує на пошану, на добро і на щастя. Від себе особисто і від своїх колег бажаю, щоб ви завжди мали можливість відпочивати, бо чим більше будете відпочивати, тим більше зможете створювати гарні передачі для нас, для хмельничан. Творчих злетів вам, тепла і спокою в душі» - побажав Сергій Іщук, видавець-редактор медіа-корпорації «Є».

25 – це всього лише гарний початок! Від усієї редакції бажаємо телеканалу процвітання і вдячних глядачів!.  

Від редакції: Від імені медіа-корпорації «Є» вітаємо усіх колег телевізійників зі святом! Бажаємо вам творчого натхнення, процвітання, кар'єрного зросту, морального і матеріального задоволення!  

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую