ye-logo.v1.2

Хмельницькі “рухівці” обговорили референдум 1991 року та шлях становлення незалежної України

Суспільство 2357

1 грудня 1991 року відбувся Всеукраїнський референдум, щодо проголошення незалежності України.

Сьогодні, 1 грудня, минає рівно 25 років, коли більша частина українців вирішила стати незалежними. Тоді, у 1991 році, відбувся Всеукраїнський референдум, щодо проголошення незалежності України. На референдум винесли одне питання: «Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?». Долю країни вирішували 31891742 особи — 84,18 % населення України. З них 28804071 особа (90,32 %) проголосувала «За».

З цієї нагоди у торгово-промисловій палаті хмельницька обласна організації Народного Руху України організувала конференцію. Зібрались на неї самі “рухівці” та громадські активісти. Згадували події 1990-1991 років, проаналізували шлях України упродовж 25 років та ситуацію, яка склалася сьогодні.

“Це ювілейний, 25 рік. Ми хочемо на конференції обговорити деякі питання. Поділимось думками, як відбувся референдум. Тоді в Україні більшість проголосувала за незалежність. З кожним роком цифра мінялась через те, що не виконувалось те, що передбачалось. Також, поговоримо про розбудову незалежності”, - розповідає голова Хмельницької обласної організації Народного Руху України Ігор Клюс.

За його словами, референдум є заслугою “Народного руху”, в основному “рухівці” його організовували. На той час, до організації навіть підсилали агентів КГБ , аби перешкодити діяльності.

Конференцію розпочав Ігор Клюс

“У нас були листівки, на них був розписаний економічний потенціал країни, ми встановлювали прапори, виїжджали в села, пояснювали людям. Все, що було в листівках, не було обманом. Що ж сталося? На жаль, президентом вибрали не того. Зараз говорять про те, якби вибрали Чорновола, то можливо б все було по-іншому”, - додає Ігор Петрович.

Добута незалежність — це продукт багатовікової боротьби українців за свою свободу і незалежність

Також, під час конференції учасники обговорили причини, тієї ситуації, яка є сьогодні в державі. Якщо будуть якісь суттєві пропозиції, їх обіцяють записати і надіслати до КабМіну, Верховної Ради чи Президента.

На конференцію зібрались хмельницькі "рухівці"

“Всі ми повинні почуватися щасливими, бо десятки поколінь наших свідомий українців не мали можливості розбирати в середині держави внутрішні проблеми. Сьогодні побутує думка, що незалежність нам подали на тарілочці, бо тоді ніхто не воював. Мене це пригнічує ця. Я придивився до цих людей і зрозумів, о це ті, хто нічого не робили до 1 грудня 1991 року, для встановлення незалежності, і після 1 грудня. Насправді, добута незалежність — це продукт багатовікової боротьби українців за свою свободу і незалежність”,- розповідає колишній політв’язень, дисидент, голова Ради козацьких старійшин Хмельниччини, почесний професор Хмельницького інституту МАУП Кузьма Матвіюк.

1 грудня минає 25 років, коли більша частина українців вирішила стати незалежними

Учасники конференції згадували події 1990-1991 років, проаналізували шлях України упродовж 25 років та ситуацію, яка склалася сьогодні.

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую