ye-logo.v1.2

Скільки мають платити допомоги для дитини до трьох років?

Суспільство 7044

За законом сума такої грошової допомоги у кілька разів більше, ніж реально виплачується органами праці та соціального захисту населення

Нині жінки, які перебувають у декретній відпустці, щомісяця отримують в середньому 130 гривень допомоги. Для порівняння — упаковка памперсів, якої б могло вистачити на місяць, коштує приблизно 150 гривень.
«Недоплачена допомога на дітей до трьох років становить тисячі гривень, - запевняє хмельницький адвокат Ольга Самбір. - Ця допомога має бути не меншою за прожитковий мінімум на дитину. З 1 грудня прожитковий мінімум, який щоквартально збільшується, становить 799 гривень. Тобто, недоплата — 669 гривень».
Порада спеціалістів у цьому випадку — звернутися до адвоката і подати позов до суду. Адже добровільно управління соцзахисту ці гроші нікому не виплатить. За словами адвоката, кількість людей, які звертаються із судовими позовами про неправомірність дій чиновників, лише близько 10%. Пані Самбір із власної практики помітила, що найважчий етап у цій боротьбі — це отримання довідки в управлінні праці та соцзахисту про розмір допомоги на дитину, яку їй виплачували. Також для позову необхідні копія паспорта матері дитини, копії трудової книжки та наказу з роботи про надання їй декретної відпустки з догляду за дитиною, копія свідоцтва про народження дитини, довідка із ЖКХ про склад сім'ї. Якщо матір дитини приватий підприємець, необхідно подати документи, що підтерджують її статус та довідку з фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
«Суд зобов'язує управління соцзахисту здійснити перерахунок та компенсувати різницю допомоги між тією, яка виплачувалася, тією, яка повинна була виплачуватися, - пояснює Ольга Євгенівна. - Рішення суду потрібно надати в державну виконавчу службу, яка виносить постанову про порушення та направляє боржнику, тобто в управління соцзахисту. Термін добровільного виконання рішення — два тижні. Але насправді жінки отримували ці гроші через 4-6 місяців після пред'явлення виконавчого листа. Сума заборгованості становить, в залежності за який період, від 4-5 і більше тисяч гривень».
Адвокат радить не зволікати і відстояти свої права.
В головному управлінні праці та соціального захисту в Хмельницькій області кажуть, що 130 гривень — це мінімальна допомога на дитину до трьох років. Таку суму платять заможнішим родинам.
«Ми мусимо підтримати тих, у кого справді дуже скромні прибутки, - наголошує начальник відділу допомого сім'ям з дітьми обласного управління праці та соцзахисту. - Допомога вираховується як різниця між прожитковим мінімумом та сукупним доходом сім'ї у розрахунку на одну людину».
В управлінні запевняють, що для одиноких мам чи малозабезпечених родин, які не отримують інших допомог, нараховують максимальну допомогу — понад 900 гривень. Отож, таки треба скрізь звертатися, аби отримати обіцяне.


 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую