ye-logo.v1.2
26 Червня, 2019

Подоляни боргують за спожитий газ майже 250 мільйонів гривень

Галина МЕЛЬНИК Суспільство 914
Вже вимушено припинене газопостачання 3 679 споживачам областіі
Вже вимушено припинене газопостачання 3 679 споживачам областіі. Фото: mynizhyn.com

Багатьом боржникам вже припиняють газопостачання.

 За даними підприємства «Хмельницькгаз збут», справно сплачують за енергоносій лише 47 відсотків мешканців Хмельницької області, решта - мають борги. Наразі найбільшими боржниками є клієнти обласного центру та Хмельницького району, які боргують близько 123 мільйонів гривень. Загалом подоляни винні за спожитий газ майже 250 мільйонів гривень.

Газовики нарікають, що зростання заборгованості почалося з того часу, відколи уряд майже у 6 разів підвищив ціну на природний газ для населення. Крім того, вони бачать і тенденцію до нарощування боргів не лише в зимовий, а і в літній періоди.

«Нас турбує така складна ситуація з незадовільними розрахунками споживачів за газ саме у розпал опалювального періоду, коли значно зростає споживання природного газу, - говорить директор ТОВ «Хмельницькгаз збут» Олександра Панькевич. - Адже нам, як газопостачальному підприємству, потрібно виконати свої зобов’язання та у встановлені терміни розрахуватися з НАК «Нафтогаз України» за поставлений газ, щоб мати можливість забезпечити надалі безперебійне газопостачання».

Чимало споживачів через низьку платоспроможність звернулися в свої управління соцзахисту та отримали субсидії.
У «Хмельницькгаз збуті» наголошують, якщо борг великий і довго не ліквідовується, газова компанія повинна припинити постачання газу. Відновлення можливе лише за умови стовідсоткового погашення боргу, а також сплати вартості робіт за відновлення газопостачання, яка складає майже 400 гривень.

Як зазначили у відомстві, вже вимушено припинене газопостачання 3 679 споживачам області, які мають борг 5,6 мільйона гривень. Як правило, це переважно матеріально забезпечені клієнти. До того ж, понад 100 справ уже передані до суду.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

Останні фото та відео