ye-logo.v1.2

«Звільняйся по-доброму», –

Суспільство 1722

порекомендували вагітній жінці в одному з супермаркетів Хмельницького

Свого часу хмельничанка Тетяна Д. працювала в супермаркеті «Сільпо», що на проспекті Миру. Коли раптово жінці стало зле, вона звернулася до лікарні, де лікарі встановили вагітність.
«Термін був невеликий, всього місяць, – каже жінка, – тому на роботі про це ніхто не знав, і я не сказала. А коли вийшла, принесла лікарняний, де було написано причину моєї відсутності. Керуюча того ж дня викликала мене і сказала: «Звільняйся по-доброму, а якщо не хочеш, то ми тобі допоможемо. Скажемо, що вкрала щось...».
Зрозуміло, що сьогодні мати трудовий запис про звільнення «за прогул» чи «невідповідність займаній посаді» – це жахливо. Адже знайти роботу і так важко, а людині з таким записом розраховувати взагалі немає на що, тому що ніхто не буде розбиратися, чому вона прогуляла і чи прогуляла взагалі. Отож, вирішивши, що запис буде заважати, Д. написала заяву на звільнення.
Отак зранку жінка принесла лікарняний, а в обід вже була вдома. Хоча, за її словами, до того в керівництва до неї претензій не було.
«Мотивація роботодавця зрозуміла, – коментує помічник Наталі Шустіної Андрій Сорокопуд. – Все зроблено, аби не сплачувати гроші, які належить виплатити вагітній жінці, коли вона йтиме у відпустку по догляду за дитиною: лікарняні до пологів і після… А це не така вже й велика сума, адже, за законом, більший відсоток виплати компенсує держава.
Жінка працювала різноробочою. Зрозуміло, що сьогодні знайти такого працівника не проблема, – людей, які виконували б цю роботу, вистачає. І того ж дня жінку звільнили. Але трудову на руки не видали. Не отримала вона її й тоді, коли через якийсь час знову прийшла за документом. Минуло два роки після звільнення, і два місяці тому їй, нарешті, повернули трудову. А до того часу, при потребі, вона навіть на роботу не могла нормально влаштуватись. Звичайно, можна завести нову трудову, але в роботодавця знову ж виникне питання: «Де ти була до цього часу, якщо в тебе немає трудової?».
Справді, як розповіла Д., через два роки їй зателефонували з магазину і повідомили, що винні 150 гривень. «Хоча мали заплатити до пологів чималу суму (натомість як безробітна я отримала від держави 700 гривень), – каже жінка. – І після пологів я теж мала би отримати гарні гроші.
Я б цим не займалася, але коли мені зателефонували і насмішкувато запропонували: «Прийдіть, заберіть свої документи і 150 гривень», це вже було занадто. До речі, аби підписати обхідний і отримати трудову книжку, я обходила півміста!
Як зауважив Андрій Сорокопуд, механізм видачі коштів і трудової свідчить про порушення. «Цим ми зараз займаємося, і будемо доводити факт невидачі вчасно трудової, непроведення розрахунку належним чином. До речі, факт затримання трудової – це теж порушення закону. Бо доки вона знаходиться в роботодавця, він має можливість здійснювати певні махінації, і цим ми теж поцікавимося».
Як зауважила Наталя Шустіна, таких мам дуже багато, – великі магазини, крупні супермаркети не налаштовані на те, щоб надавати соціальну допомогу. «В них що, собез? – коментує Наталя Іванівна. – І таких магазинів у нас багато. Схоже, що на такі мережі трудове законодавство не розповсюджується.
А ми з цим категорично не згодні. Зараз Д., як мама, починає захищати права своєї дитини, бо якщо сьогодні вона ніхто, то завтра її дитина тим паче буде ніким. Тому жінка проходить досудову підготовку, аби отримати те, що належить їй по закону: лікарняний до пологів і після пологів. Вона не має претензій до супермаркету стосовно забезпечення дитини – декретні по досягненню малюка трьох років жінка отримує в органах соціального захисту. Але лікарняні їй повинні заплатити».
Як прокоментували цю ситуацію в супермаркеті «Сільпо», у них жодну вагітну жінку не звільняли: «Подібне у нас не практикується, у зв’язку з тим, що всі наші працівники офіційно оформлені, і всі декретні ми оплачуємо. У мене зараз багато працівниць знаходяться у такій відпустці. І якщо ми когось із працівників звільняємо, то лише за власним бажанням».

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую