ye-logo.v1.2

Через простоювання обладнання за понад 2,5 мільйона доларів керівництво Хмельницького протезного заводу не покарають

Суспільство 1717
Обладнання не використовували з 2008 року
Обладнання не використовували з 2008 року. Фото: з архіву

Техніка не експлуатувалася у зв’язку з накладенням арешту.

Під час державного аудиту Хмельницького державного експериментально-протезно-ортопедичного підприємства виявили неефективне використання державних коштів: обладнання за понад 2,5 мільйона доларів не використовувалося з 2008 року. Однак претензій до керівництва заводу з цього приводу не може бути висунуто, оскільки вказане майно перебувало під арештом. Про це йшлося на зустрічі представників ОДА, керівництва заводу, трудового колективу підприємства та членами громадських організацій.

Як повідомляє прес-служба ОДА, це обладнання не експлуатувалося у зв’язку з накладенням арешту. Директор Хмельницького державного експериментально-протезно-ортопедичного підприємства Ігор Ліщук, відповідаючи на запитання представників громадськості, розповів, що лише після отримання рішення суду підприємство отримало законні підстави для введення комплексу в експлуатацію. Після цього на підприємстві було проведено повну інвентаризацію, щоб мати цілісну картину, яка документація вилучена, і де саме вона перебуває. Готується наказ, яким буде створена комісія, що буде займатися внесенням на баланс підприємства та введенням в експлуатацію окремих частин технологічного комплексу, які можуть вже використовуватися в роботі.

Внесенням на баланс підприємства та введенням в експлуатацію займеться комісія

Юристи підприємства напривили до правоохоронних органів запит щодо повернення технологічної документації та програмного забезпечення технологічного комплексу, які були вилучені у якості речових доказів та у даний час зберігаються в Житомирі. Як зауважив посадовець, лише після повернення їх на підприємство можна буде розпочинати пуско-налагоджувальні роботи на обладнанні, отримувати відповідну дозвільну документацію в контролюючих органах та починати роботу. Він також повідомив, що до Мінсоцполітики направлено листа з проханням надати роз’яснення щодо порядку створення наглядової ради при підприємстві.

Крім того, під час зустрічі представник Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області поінформував присутніх щодо результатів перевірки. Аудитор роз’яснив, що якби на момент початку розслідування обладнання було введене в експлуатацію з дотриманням нормативних вимог, то можна було б ставити питання про його подальше використання. Але, оскільки роботи по запуску технологічного комплексу проведені не були, постановка його на баланс підприємства та використання стали б прямим порушенням законодавства.

Обладнання лежить на складі багато років

Т.в.о. заступника голови облдержадміністрації Валерій Олійник наголосив, що ситуація на ДЕПОП перебуває на контролі в облдержадміністрації. Він повідомив, що розпорядженням голови облдержадміністрації Олександра Корнійчука створено робочу групу, до якої увійшли представники облдержадміністрації та громадськості. Саме вона контролюватиме, щоб усі проблеми, що стосуються роботи підприємства, було вирішено у стислі терміни та виключно у правовому полі.

За результатами засідання прийнято рішення про розробку дорожньої карти (план заходів) для введення в експлуатацію обладнання, що не використовувалось. Також було вирішено проводити щомісячні зустрічі з громадськістю з метою інформування про виконання заходів.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую