ye-logo.v1.2
14 Жовтня, 2019

Демобілізованих подолян кличуть на навчальні збори резервістів

Галина МЕЛЬНИК Суспільство 1735
В обласному військкоматі наголошують на важливості служби в резерві
В обласному військкоматі наголошують на важливості служби в резерві. Фото: автора

Обіцяють компенсацію зарплати і чималі грошові виплати.

Хмельницьких демобілізованих військовослужбовців з досвідом служби у зоні АТО запрошують на військові збори для підтримання рівня фахової підготовки та підвищення бойового вишколу. У військкоматі кажуть, враховуючи події, які відбуваються нині на українському Донбасі, питання проходження військової служби у резерві набувають особливої актуальності.

Як нагадали у військовому комісаріаті, відповідно до Закону «Про військовий обов’язок і військову службу» резервісти – це особи, які проходять службу у військовому резерві ЗСУ та інших військових формуваннях і призначені для їх комплектування у мирний та військовий час.

«Є два види такої служби: у військовому резерві за контрактом і в оперативному резерві, першої і другої черги. Триває призов резервістів на навчальні збори в бойові військові частини ЗСУ. Цього року вже призвали на навчальні збори до трьох бойових бригад, планується ще до чотирьох», - зазначив начальник відділу військового обліку та бронювання Хмельницького обласного військового комісаріату Андрій Лук’янчук.

Представники військового комісаріату розповіли про службу в резерві

За його словами, збори триватимуть впродовж 30 днів. Перші 15 днів резервісти проходять підготовку на курсах: офіцери при Національній академії, солдати – в навчальних центрах. Решта 15 діб – у складі штатних підрозділах на штатній військовій техніці. По закінченню зборів отримують грошову винагороду. Оплачується також проїзд на збори та середньомісячна заробітна плата.

«Резервіст зобов’язаний з’явитися на збори, за винятком, якщо у нього є поважні причини і документи, які їх підтверджують. Треба зрозуміти, що під час зборів люди пройдуть підготовку, щоб не забути навички, і проходять бойове злагодження підрозділів і частин в повному складі», - додав Андрій Лук’янчук.

Із закінченням особливого періоду резервісти звільняються зі служби у військовому оперативному резерві і добровільно можуть укласти контракт на проходження служби у військовому резерві ЗСУ у військовій частині за вибором.

Підписатися на канал "Є" в Youtube

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую