ye-logo.v1.2

Щомісяця на Хмельниччині ліквідовують понад 1,5 тисячі витоків газу

Суспільство 1575
У «Хмельницькгазі» нарікають, що доводиться працювати в умовах нестачі тарифної виручки
У «Хмельницькгазі» нарікають, що доводиться працювати в умовах нестачі тарифної виручки . Фото: з архіву

Значна частина обладнання потребує капітального ремонту або заміни.

Торік фахівці ПАТ «Хмельницькгаз» виявили понад 16,5 тисячі витоків газу, значна частина з яких – на зовнішніх газопроводах, газових стояках та обладнанні споживачів. Загалом, щомісяця ліквідовують в середньому 1,5 тисячі витоків.

Для оперативного реагування на такі ситуації в області діє аварійна служба «104». Як повідомляє прес-служба відомства, щоденно диспетчери служби опрацьовують понад півтисячі звернень від споживачів. Однак через брак коштів, кажуть у компанії, немає змоги покращити якість надання послуг, суттєво зменшити витоки газу на системі та підвищити рівень безпеки його доставки споживачам.

«У рахунках за газ, які сьогодні оплачують споживачі, майже 90% коштів припадає на вартість блакитного палива як товару і лише 10% – на послуги з обслуговування мереж та доставки газу. За ці кошти компанія повинна утримувати в робочому стані понад 17 тис. газових мереж та більш як 3 тис. споруд на них, забезпечувати роботу аварійної служби в цілодобовому режимі, а також вчасно та повному обсязі здійснювати усі бюджетні відрахування», - повідомляють у відомстві.

За рік компанії потрібно замінювати щонайменше близько 30 газорозподільних пунктів. При цьому, вартість одного такого об’єкту в середньому становить біля півмільйонна гривень. Однак, через падіння обсягів споживання газу в останні роки, на сьогодні зменшується тарифна виручка компанії та виникає брак коштів для проведення усіх необхідних ремонтних робіт.

«Тривалий час компанія працює в умовах нестачі тарифної виручки. Так, у минулому році ми отримали збитки в розмірі 11 млн. грн. Це пов’язано з недосконалою системою формування тарифу, який прив’язаний до обсягу споживання газу. Через це, не лише щорічно зменшується тарифна виручка, але кошти надходять сезонно – менше влітку, а більше взимку, що не дає можливості в літній період виконувати основний комплекс робіт із виконання інвестиційної програми та підготовки до опалювального сезону», - розповів технічний директор Олександр Лоб.

Газовики нарікають, що на сьогодні із вартості газу, яка становить 6,8 грн./м.куб на виконання усіх робіт «Хмельницькгаз» отримує лише 59 копійок. Решту коштів споживачі оплачують за вартість газу як товару. При цьому 85% тарифної виручки компанії становлять пільги та субсидії, що оформляються лише паперовими протоколами і за які неможливо закупити ані техніку, ані матеріали.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую