ye-logo.v1.2
18 Вересня, 2019

у 2011 році до вузів вступатимемо зі змінами

Дмитро Панок Суспільство 3164

Виші визначилися із правилами прийому на навчання у наступному році.

 Зокрема, відтепер документи можна буде подавати цілий місяць. З’явиться можливість попередньої електронної реєстрації заяв. А за перемоги на олімпіадах і підготовчих курсах при вступі додаватимуть додаткові бали.
Збільшено час проведення прийомної кампанії
Новими правилами прийому до вищих навчальних закладів вперше передбачена електронна реєстрація заяв з наступною подачею документів від вступників у паперовому вигляді. Також затверджені нові терміни подачі оригіналів документів після дня оприлюднення списків, рекомендованих до зарахування: перший список – п’ять  днів, другий та наступні – два дні.
До речі, подавати документи у 2011 році можна буде, як і торік, максимум у п’ять навчальних закладів і не більше, ніж на три спеціальності в кожному.
У наступному році Міністерство освіти і науки також збільшило терміни проведення вступної кампанії. Приймати документи виші почнуть з 1 липня, тобто, на 15 днів   раніше, ніж торік. Закінчать: на денну форму навчання – 31 липня; для вступників, котрі здають іспити, останній день – 22 липня (вступні іспити триватимуть з 23 до 31 липня). Документи від абітурієнтів на навчання після 9-го класу будуть прийматися  до 22 липня.
Рейтинговий список абітурієнтів вузи повинні оприлюднити не пізніше 1 серпня, до 10 серпня провести зарахування на бюджетні місця, до 25 серпня  зарахувати тих, хто навчатиметься за гроші.
Лише до вступних іспитів поки не повернулися
До скасування обов’язковості тестування й повернення до вступних іспитів справа ще не дійшла. Але у 2011 році ще одна категорія абітурієнтів може обирати між тестуванням і вступними іспитами. Зокрема, згідно з правилами надано право брати участь у конкурсі за результатами зовнішнього незалежного оцінювання або за результатами вступних випробувань з конкурсних предметів у вищому навчальному закладі за вибором громадян України, які у рік вступу здобули повну загальну середню освіту за кордоном.
Також надано право вступати до українських вишів іноземцям, які здобули повну загальну середню освіту у закордонних школах з українською мовою навчання.
Підготовчі курси дають додаткові привілеї при вступі
У 2011 році шкільний атестат, як і торік, зможе також дати абітурієнту максимум 200 балів. Також було вирішено повернути пільги переможцям олімпіад і слухачам підготовчих курсів. Зокрема, призери IV етапу всеукраїнських учнівських олімпіад з базових предметів або III етапу всеукраїнських конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук отримають за перше місце 50 балів, друге – 40, третє – 30. Проте, є одне але. Скористатися при вступі додатковими балами зможуть лише ті переможці, які обрали спеціальність, відповідну до напрямку, у якому вони досягнули високих результатів.
До 20 додаткових балів може «накинути» приймальна комісія вищого навчального закладу й випускникам підготовчих курсів. Хоча, лише при умові, що навчання відбувалося у рік вступу і тривало не менше 150 аудиторних годин. До речі, цією перевагою підготовчих курсів можуть скористатися лише ті, хто обрав природно-математичні та інженерно-технічні спеціальності. Їх перелік можна знайти на сайті www. mon.gov.ua.
Хочеш бути магістром – здавай іспит з іноземної
Як і торік, від вступників на бакалаврат навчальні заклади вимагатимуть результати ЗНО (в певних випадках – результати вступних іспитів, творчих конкурсів) за трьома  предметами. Перший і другий – обов’язкові. Третій (з вказаних двох) обирає абітурієнт, крім випадків, коли такий предмет затверджений умовами вступу або рішенням прийомної комісії вузу.
При вступі до магістратури відтепер обов’язково треба буде складати іспит з іноземної мови. Таке рішення в Міністерстві освіти і науки пояснюють тим, що кожен майбутній науковець має володіти хоча б однією іноземною мовою. Як і торік, приймальні комісії вузів можуть допускати до участі в конкурсі абітурієнтів, у яких по непрофільному предмету менше 124 балів, якщо по профільних не нижче 170-ти.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую