ye-logo.v1.2
20 Січня, 2020

Африканська чума свиней знову на Хмельниччині

Олександр НІКІТІН Суспільство 3298
На Теофіпольщині встановлені карантинні пости
На Теофіпольщині встановлені карантинні пости. Фото: управління Нацполіції в Хмельницькій області

Цього разу вірус виявили в Теофіпольському районі.

Випадок захворювання свиней африканською чумою зафіксований на свинофермі філії «Рідний край» ПрАТ «Зернопродук МХП» в селі Коров’є Теофіпольськог орайону.

11 серпня надійшов результат експертного висновку Державного науково-дослідного інституту лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи, який підтвердив, що на фермі спалах саме африканської чуми.
Того ж дня на засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Теофіпольській райдержадміністрації, на території ферми оголосили карантин. За повідомленням Теофіпольської РДА, встановили й зону захисту, яка безпосередньо межує з епізоотичним осередком (не менше 3 кілометрів). У неї увійшли Теофіполь та села Коров’є, Михнівка, Новоставці, Кривовілька.

В обласному управравлінні Нацполіції повідомляються, що на межі вогнища інфекції і зони захисту встановлено ветеринарно-поліцейський пост. Там розміщено попереджувальний знак «Карантин» і організовано цілодобове чергування спеціалістів ветеринарної медицини, працівників Теофіпольського відділення поліції та районного сектору ГУ ДСНС в Хмельницькій області. Пост функціонуватиме до заключної дезінфекції.

Заступник начальника управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області Олександр Садов’юк на нараді в облдержадміністрації повідомив, що протягом 2016 року в Україні зареєстровано 91 випадок виникнення африканської чуми свиней, а станом на сьогоднішній день – вже 92. Найбільше – 18 випадків зареєстровано в Полтавській, 9 в Харківській області, по 6 в Херсонській та Вінницькій областях та інших. На початок 2017 року на Хмельниччині було 2 неблагополучних пункти, які на даний час оздоровлено.

Нагадаємо, минулого року в області також були зафіксовані спалахи африканської чуми. Вірус фіксували в Дунаєвецькому, Летичівському, Новоушицькому та інших районах областях.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую