ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Хмельницькі патрульні знову виписують протоколи за торгівлю «з рук», але торговців це не зупиняє

Суспільство 5374
Патрульна поліція щодня «ганяє» вуличних торговців.
Патрульна поліція щодня «ганяє» вуличних торговців.. Фото: автора

За торгівлю на вулицях Хмельницького "світить" штраф на суму 119 гривень.

Торгівля «з рук» в невстановлених місцях у Хмельницькому досить розповсюджене явище. «Ця проблема не лише нашого міста, а й загальнодержавна», - каже заступник начальника управління патрульної поліції Хмельницького лейтенант Олег Роо.

В обласному центрі є чотири основних стихійних осередки, на яких введеться торгівля «з рук». «Я ці місця знаю на пам’ять. – жартує начальник управління торгівлі Хмельницької міської ради Руслана Сідлецька. – Наші торговці полюбляють торгували біля ринку «Ранковий», що по вулиці Кам’янецька, біля торгового центру «Ріко», що по проспекту Миру, біля ринку «Центральний», по вулиці Проскурівського Підпілля та біля залізничного вокзалу».

За словами чиновниці, боротьба з вуличною торгівлею у Хмельницькому триває не один рік. «Ми пропонуємо усім любителям торгівлі на вулицях перейти до павільйонів. Місць вистачає усім. Лише на ринку «Центральному» щодня є до ста вільних місць. Одноразова ціна за метрове місце там - 12 гривень. На ринку «Ранковому» ще дешевше – лише 5 гривень. Але основна причина не в коштах. Люди не хочуть йти до павільйонів, бо думають, що там не має покупців. Але ж вулиці міста – це не місце для торгівлі», - каже Руслана Сигізмундівна.

Біля ринку «Центральний» такі рейди проводяться щодня

Жінка, що торгує яблуками та грушами біля ринку «Ранковий» каже: «Я тут швидше продам, аніж на базарі. Там багато конкурентів, а покупців мало». На запитання чи знає вона, що порушує закон, жінка відповіла: «Коли побачу поліцейських, зразу втечу».

Але втікати вдається не всім. За літній період патрульними міста складено 21 адмінпротокол за статтею 160 КУпАП «Торгівля з рук у невстановлених місцях». Вуличних торговців штрафують максимум на 119 гривень.

«Окрім складання адміністративних матеріалів, ми проводимо безліч профілактичних бесід і пояснюємо людям, що такий вид діяльності заборонений», - розповіла інспектор роти № 1 батальйону Управління патрульної поліції у місті Хмельницькому, лейтенант поліції Людмила Гара.

Патрульні пояснюють, що такий вид діяльності в Україні заборонений.

Окрім цього, у Хмельницькому працює патрульний екіпаж, який їздить у місця стихійної торгівлі та проводить профілактичні бесіди.

«Статистики бесід ми не ведемо, але їх щодня проводиться дуже багато», - каже лейтенант поліції Людмила Гара.

Але які бесіди не проводили б патрульні, за наслідки купівлі продуктів «з рук» ми відповідаємо самі. Варто замислитися, чи варто економити декілька гривень на продукції невідомого походження, а потім у інфекційній лікарні витрачати незрівнянно більше.

Штраф за торгівлю "з рук" становить 119 гривень.


 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую