ye-logo.v1.2

Збільшення зарплат, 12-річна школа та автономія навчальних закладів - що ще принесуть нові стандарти освіти

Суспільство 2975
Із наступного року школярі навчатимуться 12 років
Із наступного року школярі навчатимуться 12 років. Фото: Колаж Катерини Дядюк

На початку вересня Верхован Рада ухвалила Закон “Про освіту”, згідно із яким з 2018 року школярі навчатимуться 12 років.

Окрім того, Закон передбачає збільшення автономії для навчальних закладав та підняття заробітних плат педагогічним працівникам. В департаменті освіти Хмельницької ОДА кажуть, Закон поки не коментують, адже його ще не підписав Президент.

“Поки не можемо коментувати Закон в повному обсязі, оскільки його досі не підписав Президент і ми його не бачили в остаточному варіанті. Але можна заказати, що кардинально міняється структура старшої школи, якщо вона у нас зараз дворічна, то буде трирічна. Змінюється частково система управління, більше автономії Закон надає загальноосвітнім, дошкільним навчальним закладам. Зараз у ці заклади педагогічних працівників беруть на роботу лише узгодивши із відділами і управліннями освіти. Після прийняття нового закону ця функція буде спущена на місця”, - розповідає заступник директора департаменту освіти і науки Хмельницької ОДА Тетяна Дупляк.

За її словами, обов'язковою буде дошкільна освіта. У 1-ий клас батьки мають відправляти дітей віком 6-7 років. Зміни чекатимуть і учителів, адже їх будуть атестувати - вводиться такий термін, як сертифікація педагогічних працівників.

Попри такі кардинальні зміни, Тетяна Василівна каже, сподіваються, великих проблем із підручниками для учнів не буде. Зміни впроваджуватимуся поступово, тому нові підручники будуть лише у перших класах у наступному (2018 році), решта навчатимуться за тією структурою, яка є зараз.

“Ну і звичайно, новий навчальний план запровадять наступного року вже у 10 класі. Він передбачатиме можливість інтегрованого викладання окремих предметів. Думаю, він теж потребуватиме нових підручників. Якщо фінансування галузі освіти буде достатнім, то проблеми нестачі підручників не з'явиться”, - додає Тетяна Дупляк.

Окрім належного фінансування, Тетяна Василівна зазначає, необхідна і підтримка на місцях. Тільки тоді, коли педагогічні колективи сприятимуть запровадженню нового Закону, а батьки розумітимуть його необхідність — реформа матиме результат. Закон “Про освіту” загальний, на підставі нього мають розроблятись і прийматись наступні закони — про загальну середню освіту, про дошкільну та інші.

Серед приємних моментів для вчителів — підвищення посадових окладів (найнижчої кваліфікаційної категорії) встановлюється в розмірі не менше чотирьох прожиткових мінімумів для працездатних осіб. Як повідомляє УНІАН, ця норма вводиться в дію, починаючи з 1 січня 2018 року, а закон вступає в дію з наступного після його опублікування дня.

“Законом визначено, що мовою освітнього процесу в закладах освіти є державна мова. наповнюваність класів закладів загальної середньої освіти не повинна перевищувати 30 учнів, а у сільських школах кількість учнів у класах повинна становити не менше п’яти осіб, а при меншій кількості учнів у класі заняття проводяться за індивідуальною або іншими формами навчання”, - йдеться у повідомленні. 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую