ye-logo.v1.2

На правах реклами Місцеві депутати просять Верховну раду вдосконалити закон про трансплантацію органів

Суспільство 1351
Лілія Брухнова:
Лілія Брухнова: "Недосконале законодавство часто не дозволяє допомогти людині належним чином"

У зверненні до парламенту йдеться про те, що закон недосконалий і не відповідає світовій практиці.

Ініціювала звернення до Верховної ради України депутатка Хмельницької обласної ради від політичної партії «Об’єднання «Самопоміч», головний лікар, Хмельницький обласний психоневрологічний диспансер Лілія Брухнова. Вона зазначила, що на даний час в Україні діє Закон «Про трансплантацію органів та інших анатомічних матеріалів людині», який прийнятий ще у 1999 році.

До недосконалості закону докладаються ще й недоліки у регулюванні діяльності державних та комунальних закладів і наукових установ, пов’язаних з трансплантацією органів та інших анатомічних матеріалів. У багатьох випадках це призводить до ситуацій, коли неможливо зберегти життя людини, яка того потребує.

«Зазначений нормативно-правовий акт містить не виважені та суперечливі положення стосовно встановлення презумпції незгоди особи стати донором анатомічних матеріалів у разі своєї смерті та невідповідність цих положень світовій практиці в галузі трансплантації. Варто звернути увагу на недосконалість єдиної державної інформаційної системи у сфері трансплантації та відсутність єдиного державного органу який був би відповідальним за діяльність пов’язану з трансплантацією, що також гальмує розвиток вітчизняної трансплантації», – йдеться у зверненні, яке депутати прийняли на крайній сесії облради.

Представники «Об’єднання «Самопоміч» також зазначили, що на території України відсутня достатня кількість закладів охорони здоров’я, що можуть забезпечувати надання хворим якісної високотехнологічної медичної допомоги.

Така ситуація, на думку Лілії Брухнової, породжує низьку довіру населення в державі до порядку взяття та використання органів померлих донорів, що не відповідає міжнародним тенденціям розвитку сфери трансплантації.

«Депутатський корпус обласної ради звертається до Верховної ради України з проханням пришвидшити процес розроблення та прийняття нормативно-правових актів, які б удосконалили правовідносини у сфері трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів людині», – йдеться у зверненні обласних депутатів до Верховної Ради України.

Депутати Хмельницької обласної ради підтримали звернення колеги від «Самопомочі».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую