ye-logo.v1.2
17 Вересня, 2019

У Хмельницькому відзначили річницю визволення України від фашистських загарбників

Наталя ГАРМАТЮК Суспільство 1297
У Хмельницькому на військовому кладовищі відбулося покладання квітів
У Хмельницькому на військовому кладовищі відбулося покладання квітів. Фото: автора

На військовому кладовищі відбулося покладання квітів.

Сьогодні, 27 жовтня, напередодні 73-ї річниці з Дня визволення України від фашистських загарбників, у Хмельницькому відбувся пам'ятний мітинг та покладання квітів на військовому кладовищі. Із 2009 року це свято відзначають 28 жовтня, в день остаточного вигнання нацистських військ за межі сучасної території України.

Вшанувати пам'ять тих, хто віддав своє життя у Другій світовій війні прийшли ветерани, школярі, небайдужі хмельничани та керівники міста й області. З квітами в руках присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять усіх українців, які полягли на фронтах у 1941–1945 роках на території різних країн.

“Сьогодні ми прийшли на військове кладовище, щоб згадати тих героїв, які полягли за визволення України. Люди йшли на війну за свободою, хотіли щоб ми жили спокійно. Їм це на деякий час вдалося”, - розповідає школяр Артем.

Учениця Вероніка розповідає, що День визволення України від фашистських загарбників — визначна дата в історії нашої країни. Дівчина стверджує, що війни це дуже велика біда, тому потрібно пам'ятати тих, хто більше 70-років тому віддав своє життя.

Містяни зібрались вшанувати визначну дату

“Я разом з військами захищав Україну, тоді мені було 16 років. Дійшов до Берліна і на стіні Рейхстагу написав що я “Атаманюк Григорій Сергійович прийшов з Кам'янець-Подільської області, щоб німці до нас більше не ходили””. Зі мною було ще багато хлопців з Хмельниччини, - згадує ветеран Григорій Атаманюк.

Хмельничани поклали квіти до пам'ятників

Додає, що дуже радий сьогодні відзначати такий день. Григорій Сергійович каже, що воїни звільнили нашу землю від німецько-фашистських загарбників, які хотіли наш народ поставити на коліна.

 

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую