ye-logo.v1.2
19 Жовтня, 2019

На Хмельниччині проживає понад 120 тисяч людей з інвалідністю

Наталя ГАРМАТЮК Суспільство 869
На колегії ОДА говорили про людей з особливими потребами
На колегії ОДА говорили про людей з особливими потребами. Фото: автора

Для людей з особливими потребами намагаються створити комфортні умови проживання.

По області зареєстровано понад 123 тисячі осіб з інвалідністю. Про це повідомила директор Департаменту соцзахисту Хмельницької ОДА сьогодні, 28 листопада, під час засідання колегії облдержадміністрації. За її словами, серед людей з особливими потребами є діти і дорослі з вадами слуху, зору, опорно-рухового апарату та інші. Каже, ці громадяни сьогодні вимушені просити допомоги у держави, хоча так не має бути.

«За кожною цифрою стоїть доля людини, яка сьогодні вимушена просити допомоги у влади, але так не повинно бути. Ці люди мають мати всі гарантії. Загалом по області в центрах реабілітації дітей-інвалідів обслуговується понад 600 осіб. Діти з явною виявленою патологією розумової відсталості навчаються у Меджибізькому будинку-інтернаті. Там, завдяки працівникам закладу вихованці вміють малювати, співати, займаються художньою самодіяльністю», - розповідала Світлана Лукомська.

Світлана Іванівна додала, що обслуговування літніх людей здійснюють і на дому, і в будинках інтернатах. У Красилівському, Полонському, Теофіпольському, Кам'янець-Подільському, Білогірському, Городоцькому, Ярмолинецькому, Славутському, Деражнянському районах створені відділення не тільки в районних центрах, але й в сільській місцевості, що дає можливість наблизити реабілітаційні послуги для цієї верстви населення.

«У базі перебуває 30 200 осіб, які звернулися упродовж року з проханням придбання інвалідних візків та інших засобів реабілітації. 21 тисяча осіб вже отримали ці засоби безкоштовно. Окрім того, в області та на місцях затверджені програми створення умов для вільного доступу людей з обмеженими можливостями до об’єктів житлового та громадського призначення. У 2017 році видатки з місцевих бюджетів склали 6 мільйонів на виконання таких програм на місцях. Проте, з боку влади недостатньо уваги приділяється фінансуванню таких програм», - зазначила Світлана Іванівна.

За її словами, значною проблемою є доступність до житла, особливо інвалідів-візочників. Упродовж певного періоду проведено з облатування 834 будинків, де проживають інваліди з вадами опорно-рухового апарату. Потребують фінансування ще 146 будинків.

Окрім того, по області функціонує 1637 світлофорів, 57 з яких обладнані звуковими сигналами, 64 – мовним супроводом та 499 – зворотнім відліком часу. На Хмельниччині працює 167 низькополих автобусів та тролейбусів, три автобуси з підйомниками. У Хмельницькому курсує соціальне таксі - автобус обладнаний для людей на візках. Послуга абсолютно безкоштовна. 

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую