ye-logo.v1.2

Ті, хто зустрічають ворога першими: хмельницька прикордонна академія святкує 25-річчя

Суспільство 4976
Прикордонна академія відзначила 25-річчя
Прикордонна академія відзначила 25-річчя. Фото: автора

Працівники академії отримали відзнаки від керівництва держави.

Сьогодні, 14 грудня, Національна академія Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького відзначає 25 річницю від дня створення. Працівників академії вітали в обласній філармонії, вручали почесні відзнаки керівництва держави.

У далекому 1992 року Постановою Кабінету Міністрів України за № 700 було створено Інститут Прикордонних військ України. Тоді першим ректором навчального закладу призначили генерал-майора Бориса Олексієнка. З 2000 року навчальний заклад очолював Володимир Голінко. Володимир Васильович згадує, що після Бориса Миколайовича, який зробив інститут академією, потім національною академію, потім національною академією імені Богдана Хмельницького, - займати таку посаду було важко і відповідально.

Найбільше, 12 років, до 2014 року, керував прикордонною академією генерал-лейтенант Валерій Райко. Каже, що за три роки відпочинку знову готовий повернутись на службу і бути корисним державі. За його словами, зараз у прикордонників змінились обов’язки, адже тепер вони мають не тільки захищати державний кордон, але й обороняти його.

Першими нагороджували ректорів академії

З квітня 2015 року і по сьогодні ректором Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького є генерал - майор Олег Шинкарук. Він та троє його попередників з нагоди свята отримали відзнаки від Президента України. Вручив їх голова Держприкордон служби Петро Цигикал.

«Національна академія була і залишається флагманом підготовки офіцерів-прикордонників. Понад 9 тисяч її випускників проходять службу на українських кордонах. Майже половина з них виконували завдання у зоні проведення АТО»,- зазначив Петро Цигикал.

За його словами, неоголошена війна забрала життя 14 випускників академії. Двоє з них, близько трьох місяців тому, підірвались на розтяжці на лінії кордону з Росією.

Загалом, упродовж своєї діяльності академія підготувала більше 10 000 офіцерів не тільки для органів охорони державного кордону України, силових структур і правоохоронних органів України, але й для Вірменії, Грузії, Молдови, Таджикистану та Туркменістану. Сьогодні в стінах навчальноо закладу передають знання 227 науковців.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую