ye-logo.v1.2
25 Квітня, 2019

Депутат Скочеляс не погодився зі штрафом у 850 гривень. Завтра апеляційний суд обіцяє рішення, чи платитиме він їх

Маргарита ЧУБА Суспільство 1532
Депутат просить постанову суду першої інстанції скасувати.
Депутат просить постанову суду першої інстанції скасувати.. Фото: автора

Штраф депутату Хмельницької міської ради присудили за невчасне подання декларації.

Сьогодні, 15 січня, Апеляційний суд області продовжив розгляд справи депутата Хмельницької міської ради, який оскаржує постанову Хмельницького міськрайонного суду. Згідно із нею Олександр Скочеляс має сплатити штраф у розмірі 850 гривень за невчасне подання декларації. Поважних причин у затримці подання декларації Хмельницький міськрайонний суд не знайшов, тож наклав на порушника адміністративне стягнення.

Нагадаємо, депутат міської ради повинен був подати декларацію про доходи за 2016 рік до 1 травня 2017 року. Однак, як свідчать дані сайту Єдиного державного реєстру декларацій, про свої матеріальні статки він прозвітував 2 травня.

Олександр Скочеляс зазначив, що подати декларацію вчасно йому не вдалося виключно через технічні проблеми із сайтом. Мовляв, три дні поспіль, з 29 квітня, він намагався там авторизуватися, утім, ввійти в систему йому вдалося лише 2 травня.

Проте, сторона захисту з таким судовим рішенням не погодилася і подала апеляційну скаргу з проханням скасувати постанову суду першої інстанції, натомість винести нову, якою закрити провадження через відсутність у діях депутата складу адміністративного правопорушення.

За словами судді Інни Вітюк, у попередньому судовому засіданні, яке відбулося 10 січня, були допитані всі учасники та дослідженні усі матеріали адміністративного провадження.

Апеляційний суд продовжив слухання у справі хмельницького депутата, який невчасно подав декларацію.

Але Оксана Сторощук, захисник депутата, заявила клопотання про допит свідка, Тетяни Файхнер, яка за словами Олександра Скочеляса, неодноразово була присутня під час того, як він намагався увійти у систему електронного декларування.

За словами свідка, в березні минулого року, депутат попросив жінку допомогти йому з оформленням електронного ключа. Він надав їй нотаріальну довіреність за якою вона оформила електронний ключ та отримала в податковій покроковий інструктаж, як користуватися ним. Згодом Тетяна віддала Олександру флешку на якій знаходився електронний ключ.

"Після того, як я отримала ключ, ми домовились з Олександром про зустріч, аби я могла надати йому флешку на якій він знаходився. При зустрічі, ми одразу спробували увійти в систему, але нам це не вдалося. Реєстр не працював. Тому ми не мали змоги одразу ввести електронний ключ. На сайті писало, що виникла помилка, потрібно спробувати увійти пізніше”, - розповіла Тетяна Файхнер.

Жінка каже, через деякий час увійти в систему все таки вдалося. Але тоді, вона разом із депутатом виявили, що інформації, яку потрібно зібрати для електронної декларації, дуже багато. За словами Тетяни, у зв'язку з тим, що депутат не мав часу на її збір, цю справу він довірив їй.

Свідок підтвердила, що увійти в систему не вдавалося.

За словами Тетяни Вікторівни, вона неодноразово надавала депутату консультації щодо оформлення декларації. Декілька разів, за її словами, вони зустрічалися, щоб заповнити її, проте нічого не виходило, знову виникали проблеми з входом.

"У квітні місяці, Олександр Анатолійович знову мені зателефонував та повідомив, що у нього вкотре виникли проблеми із входом до системи та попросив допомогти йому авторизуватися”, - розповідає Тетяна Файхнер.

Жінка стверджує, що 29 квітня зустрічалася із депутатом, щоб допомогти йому заповнити е-декларацію. Проте, система знову видавала збій.

"Я бачила, що система видавала помилку, але нічого не могла з цим зробити. Всі дані були заповнені вірно. Але у нас не було можливості піти у податкову і дізнатися чому так трапилось, адже останній день подання декларацій припав на вихідний. У неділю, Олександр знову зателефонував мені та повідомив, що увійти в систему, так і не вдається. Я намагалася допомагати в телефонному режимі, але проблема була у самій системі, і ми нічого не могли з цим вдіяти”, - розповідає свідок.

Захист попросив суд звернути увагу на покази свідка та докази, які були надані суду.

Захист просить суд закрити провадження через відсутність у діях депутата складу адміністративного правопорушення.

"Ми вважаємо, що нами належним чином підтверджено неможливість входу до цієї системи. Ми просимо Апеляційний суд постанову першої інстанції скасувати через відсутність у діях Олександра Анатолійовича складу адміністративного правопорушення", - зазначила Оксана Сторощук, захисник депутата.

Проте прокурор Віталій Шістка, попросив суд апеляційну скаргу залишити без задоволення.

Опісля суддя видалилася у нарадчу кімнату. Рішення суду по даній справі буде оголошено завтра, 16 січня, о 10.00.

Нагадаємо, в Україні почався черговий етап електронного декларування

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

Останні фото та відео

Актуальна рубрика: Все для свята