ye-logo.v1.2
6 Квітня, 2020

Скочеляс не винен. Апеляційний суд виправдав депутата

Суспільство 2042
Суд депутата виправдав
Суд депутата виправдав. Фото: автора

У діях депутата суд не побачив складу правопорушення.

Сьогодні, 16 січня, Апеляційний суд Хмельницької області виправдав депутата міської ради Олександра Скочеляса, якого у листопаді минулого року суд першої інстанції суд визнав винним у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого 1 статті 172-6 КУпАП «Порушення вимог фінансового контролю. Депутат повинен був сплатити 850 гривень штрафу. Однак Олександр Анатолійович з таким судовим рішенням не погодився і подав апеляційну скаргу з проханням скасувати постанову суду першої інстанції, натомість винести нову, якою закрити провадження через відсутність у його діях складу адміністративного правопорушення.

У попередньому судовому засіданні, яке відбулося 10 січня, були допитані всі учасники та дослідженні усі матеріали адміністративного провадження. Чергове слухання апеляційної скарги, яке відбулося вчора 15 січня, розпочали із клопотання. Захисниця Оксана Сторощук попросила суд заслухати свідка, Тетяну Файхнер, яка за словами Олександра Скочеляса, неодноразово була присутня під час того, як він намагався увійти у систему електронного декларування.

Жінка допомагала Олександру Скочелясу отримати електронний ключ для входу в систему та неодноразово надавала йому консультації щодо оформлення декларації. Свідок у справі підтвердила, що бачила, як депутат намагався увійти в систему, проте, бажаного не досяг.

Тож адвокат Оксана Сторощук, як і сам фігурант апеляційної скарги, попросила врахувати ці покази.

Отож, дослідивши докази, допитавши свідка й особу, яка притягується до відповідальності, апеляційний суд дійшов до висновку, постанову Хмельницького міськрайонного суду скасувати та звільнити від адмінвідповідальності депутата Скочеляса за невчасне подання е-декларації.

Згідно з постановою, яку зачитала суддя Інна Вітюк, наведені докази свідчать про те, що Скочеляс вчиняв активні дії щодо заповнення декларації в межах відведеного законом строку та приділяв для цього тривалий час, що вказує на його бажання своєчасно подати декларацію.

Справу розглядала суддя Вітюк.

"Як вбачається з пояснень Скочеляса наданих, як в суді першої, так і в Апеляційній інстанції, причиною несвоєчасного подання е-декларації став збій в інформаційно-телекомунікаційній системі "Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування". Йому 29 та 30 квітня 2017 року, не вдалася авторизуватися на офіційному веб-сайті «Національне агентство з питань запобігання корупції». На підтвердження своїх пояснень, Скочеляс додав до матеріалів справи скріншот сторінки веб-сайту із повідомленням про помилку автентифікації користувача. Вказані обставини підтвердила свідок Файхнер, яка була очевидним безрезультатного намагання Скочеляса увійти до системи електронного декларування 29 та 30 квітня 2017 року та спроби останнього, з’ясувати суть помилки на гарячій лінії НАЗК", - зачитала постанову Інна Вітюк.

Суддя зачитала постанову.

Відтак суддя постановила задовольнити апеляційну скаргу і постанову міськрайонного суду від 13 листопада 2017 року скасувати, закрити провадження у справі щодо притягнення Скочеляса Олександра Анатолійовича до адміністративної відповідальності, передбаченою частиною 1 статті 172-6 КУпАП у зв’язку з відсутністю у його діях складу правопорушення. Постанова є остаточною та оскарженню в касаційному порядку не підлягає.

Нагадаємо, Нагадаємо, депутат міської ради повинен був подати декларацію про доходи за 2016 рік до 1 травня 2017 року. Однак, як свідчать дані сайту Єдиного державного реєстру декларацій, про свої матеріальні статки він прозвітував 2 травня.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Віддалена робота

  Так  Ні, дякую