ye-logo.v1.2

Понад 200 курсантів-прикордонників занурилися у Хрещенську купіль на Хмельниччині

Суспільство 2940
Дві сотні курсантів та п
Дві сотні курсантів та п'ять десятків працівників Національної Академії Державної прикордонної служби імені Богдана Хмельницького на Водохреща занурилися у воду. Фото: автора

До купань долучився й персонал академії.

Сьогодні, 19 січня, на території навчально-польової бази прикордонної академії організували масове купання курсантів-прикордорнників. На ставку прорубали хрестоподібну ополонку. ЇЇ оздобили ялинковим гіллям. Довкола також постелили гілки ялинки, щоб не було слизько.

До озера на навчальному полігоні військовослужбовців привезли організовано кількома автобусами. Понад 200 курсантів та п’ять десятків працівників Національної Академії Державної прикордонної служби імені Богдана Хмельницького занурилось в освячену воду. До купань долучився й персонал академії. Тут були й новачки, і досвідчені пірнальники. Усі по черзі тричі занурювалися в ополонку.

"Така традиція у нас зародилися ще з початку заснування академії, тобто понад 25 років ми підтримуємо цю традицію. Ми створили для молоді усі умови, аби вони змогли закалятися", - розповідає Петро Ткачук, Начальник матеріального забезпечення Національної прикордоноої академії.

За його словами, курсанти, які виявили бажання долучитися до масового занурення, пройшли медичний огляд та отримали дозвіл лікарів на купання.

 

Військові по черзі тричі занурювали в ополонку.

Серед охочих пірнути в проруб, були й дівчата. Хтось прийшов у купальнику, а хтось - у вишиванці.

На березі про всяк випадок чергували медики, проте їхня допомога нікому не знадобилася.

На березі чергували медики.

Але без пригод не обійшлося. Через велику кількість охочих зануритись у воду, під ногами у курсантів просів лід. Проте, військові були б не військовими, якби не знайшли вихід із ситуації. Тому, вони змістили місце для занурення та продовжували купання.

Під ногами у військових провалився лід.

Для тих, то вирішив пірнути у Йорданську купіль, облаштували намети. Один - для хлопців, інший - для дівчат. У наметах охочі зануритись у крижану воду, мали змогу передягнутися та зігрітися.

У наметах хлопці і дівчата переодягалися та зігрівалися.

 

Також після купання, курсанти мали змогу зігрітися гарячим чаєм та посмакувати бутербродами.

Купання відбувалося на території польового навчального центру у мікрорайоні Дубове.

 

Така традиція у прикордонній академії існує більше двадцяти п'яти років.

Дехто стрибав у воду в чому мати народила.

Всі охочі відчути на собі цілющу силу освяченої води, прийняли обряд занурення в ополонку.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую