ye-logo.v1.2
1 Жовтня, 2020

У Хмельницькому смолоскипним маршем вшанували пам'ять Героїв Крут

Суспільство 2663
У Хмельницькому відбулась смолоскипна хода
У Хмельницькому відбулась смолоскипна хода. Фото: автора

Містяни пройшли центральними вулицями.

Сьогодні, 29 січня, у Хмельницькому відбулась смолоскипна хода пам'яті Героїв Крут. Цьогоріч минає рівно 100 років із дня страшної трагедії, коли на станції Крути загинуло кілька десятків бійців УНР, які чинили опір російськими червоногвардійцями.

Смолоскипною ходою хмельничани вшановують пам'ять усіх тоді полеглих Героїв. Пройтися маршем сьогодні прийшло кілька сотень містян. Із прапорами України, політсил та громадських формувань усі зібралися на центральній площі обласного центру. Звідти колона, скандуючи - "Крути, Крути - не забути", рушила по Кам'янецькій і Проскурівській, аж до парку імені Т.Шевченка. 

Як зазанчають організатори, кожен свідомий українець має знати ті події, які відбулисся століття тому. Запалені смолоскипи – це сивол вічної пам'яті про тих молодих людей, які віддали своє життя, аби не підпустити червоноармійців до Києва.

До Хмельницького на смолоскипний марш приїхали навіть із Вінниці. Учасники тамтешньої ГО «Жива історія», переодягнутлись в однострої, які використовували на початку ХХ століття. Чоловіки йшли попереду колони і трьома залпами в небо із рушниць, під гімн України, завершили символічний марш біля пам'ятника Кобзарю.

Збирались хмельничани на центральній площі

Вогонь передавали один одному

Смолоскипний вогонь - символ пам'яті

Маршем пройшли центральними вулицями

 На марш прийшли містяни різного віку

Завершували марш біля пам'ятника Кобзарю

 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую