ye-logo.v1.2
30 Жовтня, 2020

На правах реклами «Земельні відносини мають розвиватися в інтересах громад», - нардеп Сергій Лабазюк

Суспільство 860

З розширенням повноважень об’єднаних територіальних громад (ОТГ) у сфері земельних відносин громади отримають реальний ресурс для розвитку власних територій.

Таку думку висловив народний депутат, член Аграрного комітету Верховної Ради Сергій Лабазюк у коментарі для Всеукраїнського порталу AgroPortal.ua.

За словами політика, питання передачі земель за межами населених пунктів у розпорядження громад передбачено в концепції реформування місцевого самоврядування.

Крім того, ще з минулого року в профільному комітеті знаходиться кілька варіантів законопроектів щодо цього. Серед них — кабмінівський законопроект № 7118 депутатський законопроект № 7118-1 (співавтором законопроекту є Сергій Лабазюк — ред.) та президентський проект закону № 7363.

Нардеп нагадав, що в рамках робочої групи під головування віце-прем’єра Степана Кубіва напрацьовані механізми щодо регулювання обігу землі.

«Земля для громади — надважливе питання. Надання права розпорядження землями за межами населених пунктів дозволить вирішити низку питань, від яких залежить подальший розвиток територій. Якщо громади зможуть розпоряджатися цими землями, то зможуть планувати свій завтрашній день, залучати інвестиції, створювати робочі місця. А буде розвиватися громада — відповідно, буде розвиватися і вся країна», — наголосив політик.

Саме тому влада має прислухатися до потреб громад і прийняти закон, який дасть громадам поштовх до розвитку, зазначив політик.

При цьому Сергій Лабазюк назвав позитивним останнє рішення Кабміну, щодо передачі ОТГ земель за межами населених пунктів.

«Таким кроком уряд продемонстрував серйозність намірів в земельній децентралізації. Громади чекають від нас мудрих і виважених кроків», — додав нардеп.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую