ye-logo.v1.2
21 Травня, 2019

Примусове годування і порізані вени - у Ізяславській колонії знову бунтують ув'язнені

Інші ЗМІ Суспільство 1954
Ізяслав. Замкова колонія.
Ізяслав. Замкова колонія.. Фото: www.radiosvoboda.org

Протести засуджених у Замковій колонії в Ізяславі на Хмельниччині почалися 22 січня.

Про це повідомляє Радіо Свобода із посиланням на родичів ув’язнених. За їхніми словами, частина протестувальників голодує, а частина вдалася до самоушкоджень. Тим часом, Міністерство юстиції України, якому підпорядковується установа, стверджує, що проводить там перевірку, хоча має інформацію, нібито голодування засуджених несправжнє. 

Начальник колонії Олександр Новосядлов заявив, що йдеться про відмову від їжі, яка готується в колонії, і нібито засуджені їдять те, що їм передають у посилках.

Засуджені перебувають під посиленим контролем медичних працівників, на сьогоднішній день визначено за показами медиків необхідність їхнього примусового годування.

За даними Радіо Свобода, 31 січня суд виніс рішення про примусове годування чотирьох в’язнів.

«Це всі засуджені (які голодують - ред "Є") негативної спрямованості, які мають по 60 і більше стягнень за час відбування покарання в нашій установі і не тільки в нашій, – сказав він. – Ми, відповідно до законодавства, документуємо ці їхні неправомірні дії, повідомили про все, що відбувається в установі, громадськість, правоохоронні органи, в тому числі – прокуратуру, поліцію, і наших керівників – Міністерство юстиції України. На сьогоднішній день ці всі засуджені, які – в лапках – не вживають їжу, перебувають під посиленим контролем медичних працівників, на сьогоднішній день визначено за показами медиків необхідність їхнього примусового годування, щоб зберегти їхній стан здоров’я, подано матеріали до суду, і на даний момент суд розглядає це питання».

Радіо Свобода провело своє дослідження: Бунт в’язнів Замкової колонії: що про це відомо

Один із засуджених Олег Михайлов, стосовно якого суд прийняв рішення про примусове годування каже, призначилигодування через те, що втратив багато крові.

«Суд мені призначив примусове годування. Я не вживаю їжу. Призначили через те, що я втратив багато крові, коли перерізав собі вени. Причина тут одна – неправомірні дії з боку адміністрації, я тут не раз в наручниках у санчастині був прикутий. Це законно? Вчора тільки вийшов з ізолятора. Тут за будь-яку дрібницю пишуть папірці і садять в яму. Було таке, що я, коли з етапу приїжджав, мені кляп в рот засовували, проносили етапом, несли в санчастину», – сказав він.

Водночас, інший засуджений, Сергій Нечволодов, зауважив, що голодування ув’язнених відбуваються тут періодично і пов’язані з тим, що частина засуджених хоче взяти колонію під контроль.

«Кілька засуджених кримінальної спрямованості, негативної, підбивають інших засуджених, щоб ті їх підтримали, голодували, різали собі вени, аби відродити злодійські традиції. Колонія тут «червона», тобто адміністрація керує, а вони намагаються взяти її під свій контроль», – зазначив він.

Експерт «Харківської правозахисної групи» Андрій Діденко заявив Радіо Свобода, що не має точної інформації про кількість в’язнів, які протестують в Ізяславі, однак, за його даними, протистояння між засудженими й адміністрацією там відбувається постійно:

"Ці заходи закінчуються тим, що керівництво установи виявляє так званих заколотників, їх вивозить потім в інші заклади виконання покарань. Заколотників переведуть в інші установи, а тих, хто буде оскаржувати такі дії чи бездіяльність у суді, будуть притягувати до дисциплінарної відповідальності і карати позбавленням волі до трьох років. Ця стаття називається «Злісна непокора законним вимогам адміністрації», вона передбачає таке покарання, і на практиці застосовується, як ми бачимо, саме за скарги. У такий спосіб адміністрація розправляється із незгодними – це можна до нескінченності робити" - повідомив Андрій Діденко.

«Харківська правозахисна група» протягом вже семи років закликає цю ганебну норму скасувати, у парламенті був зареєстрований законопроект 2708, але депутати поставилися до нього несерйозно, я так скажу, і просто не проголосували, провалили його у першому читанні, не усвідомлюючи, наскільки це важливо.

Читайте також: Замкова виправна: найстаріша колонія області

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

Останні фото та відео