ye-logo.v1.2
25 Квітня, 2019

Методом проб і помилок: у Дунаївцях спробували запустити сміттєсортувальну лінію

Ангеліна Мовчан Суспільство 1544
У Дунаївцях планують мати вигоду зі сміття
У Дунаївцях планують мати вигоду зі сміття. Фото: dunrada.gov.ua

У Дунаєвецькій громаді сподіваються, що цього року уже будуть сортувати сміття і "мати з того зиск".

Про лінію сортування сміття у Дунаєвецькій об'єднанній громаді говорять уже кілька років. Пробували, вивчали, випарвляли і ось на початку 2018 року нарешті зробили перший важливий крок - здійснили перший пробний запуск лінії.

Як повідомляє сайт громади, робоча група виїхала на місцеве сміттєзвалище, щоб перевірити роботу лінії під час пробного запуску. Кажуть, побаченим таки залишилися задоволені.

"Ця досить важлива для громади подія, адже коли ми об’їжджали наші населені пункти, зустрічалися з сільчанами під час сходів сіл, то не раз піднімали питання збору сміття, - зазначає Веліна Заяць. – Це ж наша екологія і наше здоров’я та життя. Саме з метою вирішення цієї проблеми, у 2016 році було прийняте рішення про будівництво об’єкту, котрий дав би нам змогу сортувати сміття та мати з цього зиск. Під час пробного запуску лінії ми пересвідчилися в якості роботи пресу для пластику та паперу, відокремленні органіки та металів. Але разом з тим робоча група міської ради побачила і деякі слабкі місця у цьому процесі, тож найближчим часом їх буде виправлено і вже зовсім скоро лінія таки запрацює".

Як розповіла Веліна Владиславівна, вона мала змогу побачити роботу сміттєсортувальної лінії в Литві, а згодом наші фахівці переймали досвід у золочівського сміттєсортувального підприємства, тож насамперед вчилися на успішному досвіді своїх та закордонних сусідів. Зокрема «підгледіли» магніт, який відсортовує метал та витяжки для покращення умов праці робітників. І хоч це тільки наші перші кроки у такій важливій та вкрай потрібній для громади справі, але з часом лінія буде розширюватися та вдосконалюватися. Тим паче, що попит на сміття є, а враховуючи практику інших сортувальних ліній, проблеми зі збутом переробленого непотребу не буде.

"Ми будемо укладати договори із переробними підприємствами, котрі забиратимуть у нас пресований пластик, папір та іншу вторинну сировину, - зауважила міський голова. - Разом з тим, наразі це цікавий бізнес-проект для наших місцевих підприємців, тож вже сьогодні вони можуть планувати співпрацю із нашим сміттєпереробним підприємством".

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

Останні фото та відео

Актуальна рубрика: Все для свята