ye-logo.v1.2
11 Серпня, 2020

Сина колишнього високопосадовця СБУ затримали за підозрою у викраденні людини

Суспільство 3751

Жертвою став російський актор. нині він та його сім’я бояться за свою безпеку, і просять у хмельницьких міліціонерів захисту

Близько опівночі,16 січня, Сергій Калашніков вийшов з квартири на Львівському шосе, 16. Чоловік проводжав дівчину. На сходах поверхом нижче стояв незнайомець.
«Наші погляди пересіклися, – пригадує 36-річний Сергій Калашніков. – Очі були настільки злими, що мені стало не по собі. Дівчину я провів, а коли виходив з ліфта, мене хтось зловив за праву руку. Почали її викручувати. Сказали, що з міліції, і мені потрібно піти з ними. Я запитав, куди мене ведуть, і нехай покажуть посвідчення. За що отримав удар по голові. І тут удари посипалися з усіх боків».
Сергій почав пручатися, але від нападників чув лише сміх: «О, каратист», – казали вони. Невідомі підхопили жертву за руки і скинули зі сходів.
«Хочеш жити, лежи тихо»
Сергія за руки виволокли з під’їзду. Затягли за будинок. Руки і ноги замотали скотчем. Рот та очі також заклеїли. Крім того, мотузками прив’язали руки до ніг. Кинули до машини.
«Мене заштовхнули на заднє сидіння, – розповідає Сергій. Піднімає сорочку, показує вісім неглибоких ран. – Машина рушила, і я впав на підлогу. Час від часу били по ногах. Дуже боявся, щоб не вкололи якоїсь зарази».
Хвилин за 15 автомобіль зупинився. Сергія Калашнікова витягнули. Прозвучала команда: «У мішок його».
«Я впевнений, це був голос Ігоря, – каже Сергій. – Мене запхнули у мішок і кинули в багажник. І потім була нескінченна поїздка. Я так зрозумів, що десь зупинилися на заправці. Мені наказали не ворушитися, якщо я хочу жити. За кілька годин кудись привезли, поволокли, кинули в куток».
«Перепиляв мотузки розбитою тарілкою»
Сергія витягнули з мішка. Відклеїли рота. Чоловік попросив води. Йому почали лити на обличчя. Потім били. До рота приклали ефір. Знову запхнули у мішок.
«Я вдав, що нанюхався ефіру і ніби заснув, – каже Сергій Калашніков. – А вони до мене: «Ти не хропи, тобі ще сили знадобляться. Вбивати ми тебе поки що не будемо». Але, напевно, повірили, що я заснув. Залишили мене. Було дуже холодно».
Сергієві вдалося спочатку вивільнити один палець. Потім висунути з мішка ноги, і відв’язати їх від рук. З мішком на голові, з зав’язаними та заклеєними ротом, руками та ногами Сергій почав стрибати по приміщенню.
«Пригадую, як знайшов якийсь металевий куток, – розповідає Сергій. – Спробував перетерти об нього мотузку. Нічого не виходило. Знайшов пляшку з-під шампанського. Розбити побоявся, щоб не почули. Надибав тарілку. Розбив. Скалкою перепиляв на руках мотузки і скотч».
Звільнившись від пут та здерши з очей пов’язку, Сергій роздивився навколо. Виявилося, що його кинули до напівпідвального приміщення. Піднявшись по сходах, підійшов до дверей. Через щілину побачив перехожих. Почав кликати на допомогу. Сам відчинити дверей не міг. Ззовні висів замок. Люди викликали карету швидкої допомоги та міліцію.
За викрадення людини молодикам світить до 5 років
Сергій Калашніков – громадянин Росії. Його батьки та молодший брат мешкають у Хмельницькому. Тож він часто приїздить у гості. Сам Сергій грає у московському театрі «ДОК». Знімається у кіно. Востаннє грав епізодичну роль у фільмі «Мисливці за діамантами» у режисера Федора Бондарчука.
З Нетішина, куди викрадачі відвезли Калашнікова, після надання медичної допомоги хлопця відправили у нейрохірургічне відділення Хмельницької обласної лікарні. У потерпілого був діагноз: перелом верхньої та нижньої щелеп, струс головного мозку, численні забійні рани тулуба, голови, обличчя, різані рани спини. 
«Нині усі троє фігурантів цієї справи затримані, – розповідає начальник Хмельницького міського відділу міліції Василь Птащук. – Стосовно них порушена кримінальна справа за статтею 146 ч. 3 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини) КК України. Триває дослідча перевірка».
Згідно з порушеною статтею, підозрюваним у викраденні світить максимум до п’яти років позбавлення волі. Або просто умовний термін.
«Якби не вирвався, вони б мене вбили»
Неофіційно правоохоронці кажуть, що у цій справі замішана жінка. Хоча з ними не погоджується сам потерпілий.
«У молодшого брата є магазин, – розповідає Сергій Калашніков. – Наталя працювала там продавцем. Ми з нею обмінювалися люб’язностями на кшталт: «Ти гарна, в тебе чудова посмішка» тощо. Місяців 3-4 тому в магазин забіг її хлопець. Почав розмахувати пістолетом. Заборонив їй з’являтися у магазині. Все, відтоді ні її, ні його я не бачив. А вона пропрацювала у брата всього 2 тижні. Минуло стільки часу, і тут, через таку дрібницю витворити подібне».
Батько Ігоря приїжджав у лікарню до Сергія. Мав розмову з його братом. Казав, що його син ні в чому не винен.
«Він сам у всьому зізнався, – каже Сергій. – Кілька днів тому мене возили, коли дали санкцію на їх затримання. Двоє хлопців, котрі були з ним, нічого про мене не знали. Вони казали, що Ігор їм розповідав, що я торгую наркотиками, ґвалтую неповнолітніх. Та й сам Ігор просив вибачення, казав: «Сам не думав, що зайде так далеко».
Нині Сергій Калашніков боїться за власне життя і безпеку родичів.
«Щодо Сергія було скоєно чимало злочинів: викрадення, катування, спроба вбивства. Міліція порушила справу лише по викраденню. Я не можу видавати таємниці слідства, але Сергій через мене подав заяву до міліції. Оскільки справа резонансна, йому загрожує небезпека. Подібні заяви подали його батьки і молодший брат. Згідно з чинним законодавством, подібна заява може розглядатися одразу або впродовж трьох діб. Заява подана в суботу. На ранок понеділка відповіді немає», – каже адвокат Сергія Оксана Каденко.
В неділю автор без будь-яких перешкод потрапив у лікарню до Сергія Калаш-
нікова.
«Ми б нічого не затівали, – каже мати Сергія Валентина Калашнікова. – Розуміємо, які то люди. Але ми боїмося за своє життя».
Сам Сергій переконаний, що якби не його друзі з Москви, справу спустили б на гальма.
«Нині ця справа на особистому контролі у Російському посольстві, – каже Сергій. – Можливо, вони хотіли вимагати у батьків викуп. Не знаю. Але у мене таке відчуття, що якби я не вирвався, вони б мене вбили».


P. S.
Інтернет-видання «РІА НОВИНИ» надрукували заяву керівника прес-служби Марини Остапенко, в котрій зазначається, що батько затриманого Ігоря вже не працює в Службі безпеки України.  

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення

Відпочивай і подорожуй

  Так  Ні, дякую