ye-logo.v1.2
18 Серпня, 2019

В Національному парку «Мале Полісся» масово всихають дерева

Надія СВІНЦІЦЬКА Суспільство 1006
Було обстежено територію Парку на предмет всихання насаджень
Було обстежено територію Парку на предмет всихання насаджень. Фото: kmlis.gov.ua

Виявлено осередки всихання соснових та ялинових насаджень площею 800 гектарів.

Працівники Національного природного парку «Мале Полісся» провели обстеження дерев, які ростуть на території парку та виявили осередки масового всихання соснових дерев на площі близько 800 гектарів.

За інформацією прес-служби Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства, причина - розповсюдження та розмноження стовбурових шкідників, які в свою чергу, є носіями збудників дереворуйнівних грибів.

«Серед стовбурних шкідників провідне місце займає верхівковий короїд. Він заселяє гілки та верхівки дерев. Дерево ослаблюється і стає сприйнятливим до заселення менш агресивними стовбуровим шкідниками, такими як шестизубий короїд, який прогризає ходи у нижніх частинах стовбурів, а також короїд типограф. Далі ослаблені дерева інтенсивно заселяються вторинними стовбуровими шкідниками», - повідомляють у відомстві.

Довідка:
НПП «Мале Полісся» розташований на території Ізяславського та Славутського районів Хмельницької області на загальній площі 8762,7 га, в тому числі 2764 га, що надаються в постійне користування та 5998,7 га, що включаються до його складу без вилучення у землекористувачів.
На території Парку добре збереженні рослинність і фауністичні комплекси, висока залісненість, мальовнича заплава річки Горинь, унікальні мальовничі озера та болота різних типів.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

  Так  Ні, дякую