ye-logo.v1.2

В обласному краєзнавчому музеї відкрили виставку до 75-річчя УПА

Суспільство 2853
Інформаційні банери музейники доповнили експонатами зброї тих часів
Інформаційні банери музейники доповнили експонатами зброї тих часів. Фото: автора

Переглянути виставку можна упродовж місяця.

Сьогодні, 6 березня, у Хмельницькому обласному краєзнавчому музеї відбулось відкриття виставки «УПА – відповідь нескореного народу». Як повідомляє заступник директора Хмельницького обласного краєзнавчого музею Тетяна Смолій, 24 інформаційних банери до 75-річчя УПА розробив Український інститут національної пам’яті.

«Це вже давня практика інституту національної пам’яті, він розробляє такі банери і відкривають такі виставки в кожному обласному центрі. До нас вона приїхала з Києва. Після Хмельницького буде мандрувати по всіх райцентрах області. ЇЇ покажуть в музеях, бібліотеках, чи інших закладах культури», - додає Тетяна Володимирівна.

За її словами, на банерах надрукована інформація про українську повстанську армію, про Хмельниччину у цей період, особливості створення, підпільну діяльність.

Як повідомляє Український інститут національної пам’яті на стендах у фотографіях, документах, картах та інфографіках представлено цілісну картину протистояння Організації українських націоналістів та Української повстанської армії з нацистським і комуністичним тоталітарними режимами під час Другої світової війни та повоєнний час.

Виставку покажуть у всіх райцентрах області

«Уперше ця виставка про УПА показує всі етапи репресій радянської влади проти родин членів ОУН і УПА, які розгорнулися на Західній Україні з лютого 1944 року. Згадуються долі десятків тисяч примусових виселенців на чужину. Окремою сторінкою у виставці розкрито продовження боротьби членів ОУН і УПА у радянських концтаборах. У експозиції розповідається про тих повстанців, що організовували найбільші повстання політичних в’язнів ГУЛАГу в Норильську, Воркуті та Кенгірі. Результатом цієї боротьби став крах тоталітарної системи та розвал СРСР», – йдеться у повідомленні інституту.

Співробітник музею і відомий краєзнавець Сергій Єсюнін розповідає, УПА на території Хмельницької області не мало сталих загонів. Діяли вони частково у Чемеровецькому, Шепетівському і Славутського районах.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую