ye-logo.v1.2
22 Квітня, 2019

Судова реформа в дії: як працюватиме електронний суд

Наталя ГАРМАТЮК Суспільство 960
У Хмельницькому відбулося громадське обговорення судової реформи
У Хмельницькому відбулося громадське обговорення судової реформи. Фото: автора

Паперові справи переведуть в електронний формат.

Учора, 6 березня, у Хмельницькому говорили про особливості впровадження судової реформи в Україні. За словами голови Хмельницького Комітету виборців України Юрія Ануфрієва, уже було сім спроб реформувати судову гілку влади, остання почалася 2 червня 2016 року.

«Вже пройшов перший етап Судової реформи - створення систему е-декларування, електронний суд, єдина програма фіксації суду та інше. Зараз проходить другий етап. Відбувається створення суду з питань інтелектуальної власності, антикорупційного суду, окружних судів, перевірка судді», - каже Юрій Ануфрієв.

За його словами, наразі громадяни не достатньо обізнані в усіх цих аспектах реалізації реформи. Найбільше їх цікавить електронний суд, декларування, відповідальність суду, фінансування.

Вимогою часу для судів держави стала система електронного суду. Вона успішно працює в кількох країнах, де паперові матеріали справи повністю переводять в електронний варіант.

«Проскановані матеріали під час засідань передають на комп’ютери для учасників проваджень і всі можуть бачити матеріали справи. Сюди відноситься і онлайн трансляція судових засідань. Повноцінно новація поки не запрацювала», - розповідає референт апеляційного суду області Юлія Салдан.

Обговорити судову реформу зібрась у Хмельницькому університеті управління та права

Фахівець додає, що для цього мають створити Єдину судову інформаціно-телекомункаційну систему, яка буде забезпечувати обмін документами між судами, судами і учасниками процесу. Адвокати, нотаріуси, судові експерти, державні органи та інші повинні будуть зареєструвати там офіційні електронні адреси обов’язково. Інші особи реєструються у цій системі добровільно. Поруч з електронним документообігом буде зберігатись і паперовий.

Юлія Салдан зазначає, що наразі працює електронне смс-повідомлення про дату і час судового засідання. Окрім того, сторони можуть отримувати на електронну адресу за заявкою всі процесуальні документи по справі, а також судові повістки. Є можливість сплачувати судовий збір онлайн та інше. 

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

Останні фото та відео

Актуальна рубрика: Все для свята