ye-logo.v1.2
22 Жовтня, 2019

Демонополізація обленерго: у Хмельницькому розповіли про нову модель енергоринку України

Надія СВІНЦІЦЬКА Суспільство 2483

Підписатися на канал "Є" в Youtube

У «Хмельницькобленерго» кажуть, що компанія не буде монополістом, а тарифи на електроенергію стануть прозорішими та зрозумілішими.

Українці зможуть обирати ту компанію-постачальника електроенергії, котра запропонує прийнятніші для споживача послуги. Це передбачено Законом «Про ринок електричної енергії України». Отож, що має змінитися?

«Протягом м’ясця-півтора ПАТ «Хмельницькобленерго» буде розділено на дві компанії. Перша, займатиметься експлуатацією та розвитком електричних мереж та підстанцій. Друга компанія, що буде створена найближчим часом, займатиметься постачанням та буде проводити всі нарахування і оплати зі споживачами електрики, - пояснює виконувач обов’язків генерального директора «Хмельницькобленерго» Олег Козачук. - До 1 липня компанія-постачальник має отримати ліцензію і до початку грудня 2018 року всі юридичні споживачі мають визначитися, хто їм постачатиме електричну енергію. Вони можуть обрати нову компанію-постачальника, яких нині створюється досить багато, або залишитися в компанії, створеній на базі ПАТ «Хмельницькобленерго». З 2020 року по такому самому сценарію пройдуть і фізичні особи».

Простими словами, з прийняттям даного законопроекту електроенергія стає товаром. А обленерго в кожному регіоні перестануть бути монополістами.

«В європейських країнах споживачі вже давно самі обирають собі постачальника. В нас же немає конкуренції – є монополія обленерго. З прийняттям цього законопроекту енергія має стати не соціальною послугою, а товаром. Коли з’являться інші компанії, то буде конкуренція. Ціна в такому випадку знижуватиметься, бо компанії боротимуться за споживача», - каже Олег Іванович.

 

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую