ye-logo.v1.2

Майже мільйон гривень на комунальну хлібопекарню витратили у Наркевицькій громаді

Суспільство 6029
Технолог пекарні Наталя Строгаль пригощає першим хлібом
Технолог пекарні Наталя Строгаль пригощає першим хлібом. Фото: автора

Випікатимуть там десять видів хліба і ще майже стільки ж – булочок.

Пекарню офіційно відкрили 15 березня і вже встигли випекти перший хліб. Облаштували комунальну пекарню у приміщенні колишньої школи села Юхимівці. За словами голови Наркевицької громади Любові Гули, поки що хлібом і хлібобулочними виробами планують забезпечити місцеві садочки та школи, а з часом і постачати у магазини для мешканців громади.

На ремонт приміщення та закупівлю обладнання витратили 950 тисяч гривень. Із них 250 тисяч гривень пішли на ремонт із інфраструктурної субвенції. Ще 700 тисяч гривень – на обладнання.
«Обладнання пекарні нам обійшлося у 700 тисяч гривень. 350 тисяч нам «зайшли» із коштів Євросоюзу в рамках міжнародної технічної допомоги. Ще стільки ж ми виділили з бюджету громади», – пояснює голова громади Любов Гула.

Раніше необхідну кількість хліба для забезпечення шкіл і садочків громади замовляли у приватних виробників. Але, оскільки громада знаходиться між обласним та районним центром, бувало, що хліб або постачали невчасно, або й взагалі не довозили. Тепер же вісім навчальних закладів громади зможуть насолоджуватися не лише звичайним хлібом, але й різновидами булочок, батонів, багетів і навіть піцою. 

За словами технолога хлібопекарні Наталі Строгаль, процес на виробництві автоматизований на сімдесят відсотків.

Пекарню розмістили у приміщенні колишньої школи села Юхимівці. 

  

За один раз у пекарні можуть випікати понад сотню хлібин, або дві сотні булочок.

Як зазначає радник із питань децентралізації Хмельницького ЦРМС Вікторія Любенчук, дуже позитивно, що громади вчаться працювати для саме і своїх людей.

«Громади, які вчасно проаналізували власні потреби, існуючі ресурси та потенціал, можуть чітко визначити подальші дії. Однією із можливостей забезпечення розвитку громади є залучення іноземних коштів. Громада витратила лише частину коштів на запуск власної пекарні, але забезпечила жителів якісною продукцією, створила нові робочі місця. До того ж, зменшили витрати на закупку аналогічного товару деінде та збільшили дохідну базу бюджету ОТГ», – каже Вікторія Любенчук.

Голови Ганнопільської Маргарита Медведюк (на фото зліва) та Наркевицької Любов Гула (на фото в центрі) громад і заступниця голови Берездівської ОТГ Євгенія Загоруйко (на фото справа).

Довідка: Наркевицька об’єднана територіальна громада утворена рішенням 33-ї сесії Хмельницької обласної ради від 13 серпня 2015 року. Перші місцеві вибори голови та депутатів селищної ради ОТГ відбулися 25 жовтня того ж року. До складу громади входять селище Наркевичі та ще 15 населених пунктів де проживають 6 600 осіб.


 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую