ye-logo.v1.2

"Технічні помилки" і неіснуючі землі, або Як у Хмельницькому обговорювали зміни до генплану міста

Суспільство 9406

Громадська рада при міськвиконкомі вщент розкритикувала проект, який був запропонований розробником генплану інститутом «ДНІПРОМІСТО».

Днями у Хмельницькій міській раді відбулися громадські обговорення проекту внесення змін до генерального плану міста Хмельницького. На зустрічі були присутні працівники управління архітектури та містобудування департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів, розробники з Українського державного науково-дослідного інституту проектування міст «ДІПРОМІСТО», громадська рада при міськвиконкомі та жителі міста.

Заступник мера Андрій Бондаренко на зустрічі сказав, що наразі у місті діє генплан, який затверджений ще у 2007 році.

«Хмельницький – єдине місто в Україні, в якому повністю виготовляється містобудівна документація, яка містить не лише генеральний план, а й схему озеленення та зонування території, - каже заступник. - Проект змін до генерального плану був оприлюднений на сайті міської ради. Ми приймаємо зауваження та пропозиції, які потім будуть внесені до основного документу».

У першій частині громадських слухань, представники «ДІПРОМІСТА» презентували присутнім усі зміни, які пропонують внести до генплану.

Володимир Муха, фахівець з екології інституту-розробника проінформував присутніх, що наразі площа міста становить 9 тисяч 305 гектарів. В перспективі, вона може розширитися на 11% і становитиме 10 тисяч 114 гектарів.

Головний архітектор проекту Тамара Шидловська розповіла присутнім про основні зміни, які відбудуться у генплані міста.

«За 11 років, відколи був затверджений генплан міста, вже багато чого змінилося. Новий проект змін до цього документу враховує наявну чергу на отримання житла, а це біля 10 тисяч осіб, які перебувають на квартирній черзі. Також потрібно врахувати те, що чисельність міста постійно збільшується і тому потрібно передбачити ще й багатоквартирні забудови. У новому генплані запропоновано 17 ділянок для багатоквартирної забудови загальною площею близько 220 гектарів. Буде забудована північна частина міста, Старокостянтинівське шосе, мікрорайон Заріччя, та в мікрорайон Ракове», - розповіла головний архітектор проекту Тамара Шидловська.

Щодо індивідуальної забудови, то це питання досить складне, зазначили розробники і пояснили, що в Хмельницькому бажають отримати ділянку для забудови біля 14,7 тисячі осіб. Для цього потрібно 980 гектарів, якщо земельна ділянка буде складати 6 соток. Однак фахівці інституту зауважили, що територія міста не дозволяє розмістити таких значний об’єм будівництва, адже його в міста просто немає.

Оскільки знайти територію для забудови дуже проблематично, розробники генплану пропонують включити в межі міста території сільських рад, садових товариств та кооперативів, які межують з обласним центром.

Також головний архітектор проекту озвучила, що місту потрібно 13 дошкільних навчальних закладів, які б мали понад 2 тисячі місць. Казали, що місткість загальноосвітніх шкіл також є недостатньою. Дефіцит - біля 2 682 місць. Представленим проектом передбачається покрити шляхом будівництва нових шкіл в нових житлових масивах (зокрема в мікрорайонні Заріччя запроектована школа на 1 675 місць).

«На даний час, згідно з інвентаризацією, в місті зелені насадження загального користування займають площу біля 112 гектарів. Дефіцит у зелених насадженнях загальноміського значення по місту складає 390 гектарів (необхідних). Проектом пропонується створення 41 нових об'єктів, площею – 394 гектарів. В перспективі загальна площа зелених насаджень загального користування буде складати 506 гектарів», - розповів Тамара Шидловська.

Громадська рада при міськвиконкомі розкритикувала представлений проект та запропонувала свої правки.

Після презентації проекту змін до генплану міста, присутні почали обговорювати озвучені плани та перспективи. Екс-керівник департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів Володимир Швець зазначив, що з шести громад, у генплані зазначені, як такі, що мали увійти до обласного центру, а це Віньковецька, Копистинська, Розсошанської, Шаровечківська, Олешинська та Грузевицька сільські громади, погодилися лише дві.

«Як можна затверджувати цей генеральний план, якщо чотири територіальні громади не підтримали його?» - запитав Володимир Швець.

Начальник управління архітектури та містобудування департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів Олександр Чорнієвич сказав, що це "технічні помилки" і запропонував винести їх на розгляд фахівців інституту «ДНІПРОМІСТО». Натомість, Володимир Швець зауважив, що це не технічні помилки і «цей бред не повинні були виносити на слухання».

Але цими так званими "технічними помилками" все не закінчилося. За словами Володимира Федоровича, у генплані допущено безліч таких помилок.

«До прикладу, привокзальна площа на генплані позначена як торговий центр, а міська лазня по вулиці Франка, з незрозумілих причин, включена в територію перспективних змін використання. Я все оголошувати не буду, адже дуже хвилюються представники влади, що допустили так багато помилок і ніхто цей документ не вичитав. На додаток скажу, що лише 23 помилки було виявлено у назвах вулиць на презентованій міською радою карті. А в пропозиціях, які я відправляв особисто, 73 зауваження. У цьому документі хмельничани отримали "кота в мішку", адже більшість жителів міста про цей проект навіть не чули. А ще, на жодній депутатській комісії, як мені відомо, цей документ не обговорювався. Організаційна робота із обговорення цього питання проведена зовсім не правильно, адже тут перевернуто усе з ніг на голову», - зауважив Володимир Швець.

На останок, представники міської ради та фахівці інституту «ДНІПРОМІСТО» ще раз погодилися внести зауваження та пропозиції, які були озвучені на громадських слуханнях.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую