ye-logo.v1.2
18 Березня, 2019

У Шепетівці планують встановити пам’ятну дошку Симону Петлюрі

Наталя ГАРМАТЮК Суспільство 717
Дошку Симону Петлюрі ще не встановили, а вона вже змінила адресу
Дошку Симону Петлюрі ще не встановили, а вона вже змінила адресу. Фото: denzadnem.com.ua

20 квітня 1919 року Петлюра відвідав місто.

Ще вторік у вересні сесія Шепетівської міської ради прийняла проект рішення про встановлення пам’ятного знаку Симону Петлюрі в місті Шепетівці на вулиці Судилківській. Проте, як повідомляє місцеве інтернет-видання «День за днем», адресу розміщення дошки змінили.

«В проекті рішення вказана адреса, де планують встановити дошку: вулиця Судилківська, 1. Однак за цією адресою вже знаходиться торгівельний центр, неподалік пам’ятний знак жертвам політичних репресій. Тож місце встанов¬лення пам’ятного знаку Симону Петлюрі вирішили змінити. Депутатам запропонували встановити пам’ятний знак у сквері за адресою: вулиця Судилківська, 5-А. Нове місце знаходиться неподалік. Народні обранці підтримали дане рішення», - пише «День за днем».

Додають, що один із візитів Петлюри у Шепетівку припав саме на Великдень. На торговому майдані він закликав вступати до війск УНР і пригадував слова Тараса Шевченка.

«20 квітня 1919 року Симон Петлюра відвідав наше місто. Спочатку він виступив перед військовими підрозділу 14-го Миргородського полку, який перейшов на сторону військ УНР. Потім він попрямував у центр Шепетівки, в районі нинішнього скверу на вулиці Судилківській. І при вході до Архангело-Михайлівської церкви привітав бійців 3-го Січового полку з Великоднем та вручив подарунки. Також Симон Петлюра закликав місцеве населення вступати до військ УНР. З натовпу зголосилося 5–6 чоловік, які записалися в добровольці», - пише «День за днем».

 

 

 

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Новини Хмельниччини

Останні оголошення

Останні фото та відео