ye-logo.v1.2
17 Лютого, 2020

Цей день в історії: про авіакатастрофи, «Титанік» і виробництво сірників

Суспільство 968
Цей день в історії насичений різноманітними подіями.
Цей день в історії насичений різноманітними подіями.. Фото: автора

Чим запам'ятався день 10 квітня у світовій та українській історії.

Насамперед варто згадати, що сьогодні виповнюється 26 років з дня народження активіста Революції Гідності, Героя України Дмитра Пагора, який загинув 19 лютого під стінами Служби безпеки України у Хмельницькому.

Цього дня також у 2010 році сталася ще одна трагедія – авіакатастрофа під Смоленськом, у якій загинув тодішній Президент Польщі Лех Качинський. До речі, у Хмельницькому одну із вулиць назвали його іменем, а згодом встановили дві меморіальні дошки: одну на перейменованій вулиці, а іншу - біля центрального входу в костел Святої Анни. 

Із подій цікавих – саме цього дня, у 1833 році вперше розпочали виробництво сірників. Вони були токсичними — до складу головки входив білий фосфор.

Через майже сотню років після запуску у виробництво сірників, у 1912 – у свій перший та останній рейс відправився англійський лайнер «Титанік», а у 1925 – вперше був опублікований роман Скотта Фіцжеральда «Великий Гетсбі»

У цей день, за даними Вікіпедії, 1847 року народився Джозеф Пулітцер, американський журналіст, видавець, засновник журналістської Пулітцерівської премії. В Україні тим часом, у 1881 році народився В'ячеслав Прокопович, український громадський, політичний, державний діяч, педагог, історик, публіцист, член Центральної Ради, голова Ради народних міністрів Директорії УНР, виконуючий обов'язки Президента УНР в екзилі, автор наукових досліджень із історії Києва. Помер В’ячеслав Прокопович 7 червня 1940 року.

Ну і любителям кіно варто знати, що 10 квітня 1951 народився Стівен Сігал, американський актор, режисер, сценарист і продюсер.

Щодо подій у Хмельницькому, то у минулому році цього дня невідомі обікрали атракціони у парку Чекмана: винесли двигуни, метал і криві дзеркала, а чотири роки тому, у 2014 – перевізники міста запропонували підняти ціну на проїзд у маршрутках до… трьох гривень. Нагадаємо, сьогодні проїзд коштує 4 гривні.
Проживіть цей день так, щоб і він увійшов у вашу особисту, або й публічну історію.
 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую