ye-logo.v1.2

Понад 456 мільйонів гривень отримає область на ремонт місцевих доріг. Куди підуть гроші (СПИСОК)

Суспільство 5241
Одна із доріг, яку планують відремонтувати Стара Синява-Дубова
Одна із доріг, яку планують відремонтувати Стара Синява-Дубова. Фото: автора

За ці гроші планують відремонтувати орієнтовно 100 кілометрів доріг.

Із 1 січня 2018 року автомобільні дороги місцевого значення передані до сфери управління обласних державних адміністрацій. Для фінансування ремонту та утримання місцевих доріг Уряд передбачив у Державному дорожньому фонді субвенцію у розмірі 11,5 мільярдів гривень. Це рекордна для України сума, яка буде адресно спрямована на дороги місцевого значення, повідомляють на сайті Уряду.

Кошти у Києві розприділяли за протяжністю доріг в області. Хмельниччині «перепало» 456 мільйонів 533,5 тисячі гривень. Розподіляти ж кошти будуть на рівні області.

За словами директора Держпідприємства "Служба місцевих автодоріг" Сергія Матуса, цього року планують відремонтувати 48 об’єктів, тобто доріг місцевого значення. Але коли їх почнуть будувати, невідомо, адже спочатку, каже чиновник, треба провести тендерні процедури, дочекатися, чи не буде оскаржень чи інших зауважень, а вже тоді приступати до роботи. За його словами, кінцевий термін виконання робіт - 31 грудня 2018 року.

«Спочатку нам планували виділити понад 500 мільйонів гривень і ми зробили розрахунки на 116,9 кілометрів, які планували відремонтувати. Потім суму зменшили до 456 мільйонів 533,5 тисячі гривень. Ще одна причина чому ми не можемо точно визначити скільки кілометрів доріг буде відремонтовано, тому що в нас немає проектно-кошторисної документації. Можу назвати лише орієнтовну протяжність доріг – це близько 100 кілометрів», – зазначив Сергій Миколайович.

Сергій Матус каже, не впевнений, що й до сотні кілометрів дотягнуть, але сподіваються на краще. У минулому році, за його словами, один кілометр поточного середнього ремонту доріг коштував 3 мільйони гривень, а цього року, каже чиновник, ціна зросла до 3,5 мільйона гривень.

Поточний середній ремонт, пояснює Сергій Матус, це не просто латання ям, а значно більше роботи.

«Поточний середній ремонт – це повздовжне і поперечне вирівнювання, ліквідація ямковості і ще зверху вкривають все 5-7 сантиметровим шаром асфальтобетону. Також у цей комплекс робіт може входити ремонт узбіччя і навіть встановлення чи заміна знаків дорожнього руху», – пояснює Сергій Матус.

Подаємо нижче перелік доріг із орієнтовною протяжністю, на яких планують цього року провести поточний середній ремонт. 

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую