ye-logo.v1.2
13 Грудня, 2019

Як отримати посвідчення водія: почав діяти перший онлайн-порадник

Надія СВІНЦІЦЬКА Суспільство 667

Один з пріоритетів реформи сервісних центрів МВС – зміна та вдосконалення системи отримання посвідчення водія.

Сервісні центри МВС з метою інформування громадян запустили онлайн-інструкцію, як отримати посвідчення водія вперше. Тут можна знайти усю найважливішу інформацію: як правильно обрати автошколу, поради щодо підготовки до тесту з ПДР та перелік вправ, які необхідно вміти виконувати на іспиті, аби стати водієм.

«Отримання посвідчення водія є однією з найпопулярніших адміністративних послуг. Зокрема, у 2017 роцібуло видано 395 051 посвідчення водія вперше. За минулий рік ми реалізували низку змін, аби іспит став прозорішим. Наступним кроком цього року стане впровадження фото та відеофіксації іспитів», - зазначив начальник Головного сервісного центру МВС Владислав Криклій.

За минулий рік сервісніцентри МВС реалізували низку важливих впроваджень у площині складання іспитів на отримання посвідчення водія.

Протягом березня та квітня 2017 року відбувалося вперше відкрите громадське обговорення екзаменаційних білетів з правил дорожнього руху, після чого нові питання з варіантами відповідей були оприлюднені на сайті hsc.gov.ua.

Окрім того, на сайті працює безкоштовний онлайн-тренажер, за допомогою якого можна перевірити власні знання або підготуватися до іспитів для отримання посвідчення водія. Він повністю відповідає реальним умовам складання теоретичного іспиту: триває 20 хвилин та складається з 20 питань, котрі система для кожного нового тесту генерує рандомно. Кількість спроб пройти тест необмежена. За пів року громадяни скористалися сервісом понад 3 мільйони разів.

У 2018 році сервісні центри МВС оприлюднили онлайн усі маршрути, за якими складається другий етап практичної частини іспиту на отримання права керування транспортними засобами. Схеми маршрутів було оновлено з урахуванням актуальної ситуації на дорогах. Також для прозорості складання практичної частини іспиту на отримання посвідчення водія Головний сервісний центр МВС вперше запровадив чек-лист. У ньому зазначені перелік типових помилок, котрих припускаються громадяни під час практичного іспиту, та шкала оцінювання.

Читайте також: Понад 14 тисяч мешканців Хмельниччини вперше отримали посвідчення водія.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую