ye-logo.v1.2
15 Лютого, 2019

Ваше ставлення до звернення ВРУ щодо автокефальної церкви в Україні? (ОПИТУВАННЯ)

Ангеліна Мовчан Суспільство 1056 2
19 квітня депутати прийняли звернення щодо автокефальної церкви України.
19 квітня депутати прийняли звернення щодо автокефальної церкви України. . Фото: radiosvoboda.org

19 квітня парламент підтримав так зване "церковне звернення" Порошенка.

Депутати Верховної Ради проголосували за постанову щодо звернення президента до вселенського патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православної церкви в Україні, повідомляє Українська правда. Кажучи світською мовою, Томос - це грамота – про незалежність української церкви. 

За це рішення проголосувало 268 народних обранців. 

Президент наголосив, що "автокефалія" повинна укріпити міжконфесійний мир, а не розбурхати конфлікт

"Такий Томос зміцнить нашу незалежність. Він видалить рудименти того політичного проекту, який називається "руськім міром" і який придумали саме ієрархи Російської православної церкви. То вже потім цю небезпечну для України політичну єресь взяла на озброєння влада Російської Федерації", – заявив Порошенко .

А яке ваше ставлення звернення ВРУ щодо автокефальної церкви в Україні?

(В опитуванні можна обрати кілька варіантів відповіді)

Коментарі:

Юлія 21.04.2018 14:54

Чому влада зайнялася канонічною церквою, підтримуючи УПЦКП? Це найчисельніша конфесія України. Подивіться на Хресні Ходи минулорічних років - це люди, які підтримують цю церкву. Держава піде проти них всіх? Чи ЗМУСИТЬ ходити на службу до КП? Якщо змусить, то яким чином - насильницьким????

Юлія 21.04.2018 14:46

Кожен має право на свободу світогляду і віросповідання. Це право включає свободу сповідувати будь-яку релігію або не сповідувати ніякої, безперешкодно відправляти одноособово чи колективно релігійні культи і риту альні обряди, вести релігійну діяльність. Здійснення цього права може бути обмежене законом лише в інтересах охорони громадського порядку, здоров’я і моральності населення або захисту прав і свобод інших людей. Церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави, а школа ѕ від церкви. Жодна релігія не може бути визнана державою як обов'язкова. Ніхто не може бути увільнений від своїх обов'язків перед державою або відмовитися від виконання законів за мотивами релігійних переконань. У разі якщо виконання військового обов'язку суперечить релігійним переконанням громадянина, виконання цього обов 'язку має бути замінене альтернативною (невійськовою) службою.

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

Останні фото та відео

Робота для вас