ye-logo.v1.2

Справа "тернопільських прокурорів" пішла по третьому колу: суд знову повернув обвинувальний акт

Суспільство 3398
Суд знову повернув обвинувальний акт на доопрацювання
Суд знову повернув обвинувальний акт на доопрацювання

Обвинувальний акт відносно так званих «тернопільських прокурорів» повернуто прокурору через невідповідність такого обвинувального акту вимогам КПК України

Про це повідомляє прес-служба Хмельницького міськрайонного суду. Підготовче судове засідання по справі обвинувачення чотирьох тернопільських прокурорів продовжилося 25 квітня 2018 року. .

В результаті розгляду справи, обвинувальний акт відносно Івана Антюка за ч. 3 ст. 368 КК України, Ростислава Моленя, Віталія Сідорова та Павла Хоменко та Володимира Соколишина за ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 368 КК України було повернуто прокурору через невідповідність такого обвинувального акту вимогам Кримінально-процесуального кодексу України. Обвинувальний акт повертають уже вдруге. 

Цього разу у суді кажуть, підставою для повернення обвинувального акту стала невідповідність його вимогам ст. 291 КПК України, яка і визначає вимоги до обвинувального акту.

"Так, як було встановлено судом в підготовчому судовому засіданні, колегія суддів, не даючи оцінку щодо реальності та дійсності події злочину та можливої причетності обвинувачених до його скоєння,зазначила, що фактичні обставини кримінального правопорушення та формулювання обвинувачення є неконкретними і суперечливими, а відтак не зрозумілими, як самі по собі так і суперечливими відносно правової кваліфікації дій обвинувачених. В ухвалі суду детально обґрунтовано, в чому полягає неконкретність обвинувачення, а також описано всі суперечності, що перешкоджають подальшому розгляду та призначення справи до судового розгляду", - йдеться у повідомленні. 

Хмельницький міськрайонний суд уже один раз повертав обвинувальний акт щодо посадовців прокуратури Тернопільщини із формулюванням «неконкретне обвинувачення». Суд зазначав, що в акті не чітко виписано, що ж саме вчинив конкретно кожен обвинувачений.

Тоді Апеляційний суд Хмельницької області скасував ухвалу Хмельницького міськрайонного суду про повернення обвинувального акту прокурору Спеціалізованої антикорупційної прокуратури України і справу почали розглядати по другому колу. Відновилися підготовчі засідання у справі прокурорів уже в квітні і, як сказано вище, обвинувальний акт знову повернули, уже з іншим формулюванням. На цю ухвалу, як і на попередню, теж може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Хмельницької області протягом семи днів з дня її оголошення.

Нагадаємо, справа "тернопільських прокурорів" тягнеться ще з 2016 року. а документувати їх діяльність правоохоронці почали ще наприкінці 2015. Екс-прокурорів підозрюють у тому, що вони, змовившись, розробили і реалізували план отримання неправомірної вигоди в 12 тисяч доларів від громадянки за непритягнення її до кримінальної відповідальності і закриття справи.

Як пояснював сайту "Є" прокурор Василь Кричун, який представляв обвинувачення, впродовж 2016 року тривало досудове розслідування, було складено обвинувальний акт і скеровано матеріали до суду. Оскільки злочин скоєно в Тернополі, обвинувачені – представники прокуратури Тернопільщини, було прийнято рішення розглядати справу в іншій області. Вищий спеціалізований суд визначив ухвалою підсудність у провадженні за Хмельницьким міськрайонним судом.

Під час одного із перших судових засідань активісти заявляли, що екс-керівник прокуратури Тернопільської області Олександр Мартинюк тепер на посаді заступника прокурора Хмельницької області і цей факт ніби то свідчить, що між прокурорами, яких судять, і прокурорами Хмельниччини є тісні зв’язки. Саме тому Хмельницький – не випадково обрали для проведення суду.  

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую