ye-logo.v1.2

У Хмельницькому вшанували пам'ять загиблих у Другій світовій війні

Суспільство 3553
В обласному центрі вшанувати переможців над нацизмом
В обласному центрі вшанувати переможців над нацизмом. Фото: автора

Містяни поклали квіти до пам’ятників.

Сьогодні, 8 травня, у Хмельницькому з нагоди відзначення Дня пам'яті та примирення і 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, містяни й посадовці поклали квіти та вінки до меморіалів. Заходи відбувались відразу на трьох локація - Військовому кладовищі, біля меморіалу Слави, та біля Вічного вогню. Пам’ять визволителів та жертв Другої світової війни, нинішніх борців за свободу та незалежність держави усі присутні вшанували хвилиною мовчання.

Як повідомляють у Хмельницькій ОДА Друга світова забрала 65 мільйонів життів по всьому світу, серед них близько 10 мільйонів – це українці. Поділля також віддало свою данину – кожен другий наш земляк не повернувся з фронту, 250 тисяч подолян загинуло в боях, 478 тисяч розстріляно та закатовано у концтаборах, 117 тисяч насильно вивезено на каторжні роботи до Німеччини.

Щороку до меморіалів приходить все менше тих, хто боронив Україну від фашистів у 1941–1945 роках. Час невпинно робить свою справу. Проте їх подвиг не стерти в історії для майбутніх поколінь – дітей, онуків і правнуків.

На військове кладовище сьогодні прийшов і Григорій Атаманюк - єдиний в області та місті Хмельницькому кавалер чотирьох медалей «За відвагу». Родом Григорій Сергійович із Віньковецького району. Розповідає, що у 1944 році разом із товаришами звільнив людей, яких готували до розстрілу.

На Військовому кладовищі відбулися пам'ятні заходи

«Там війна мене захопила у 1944 році. Ми запалили школу і випустили понад 2 тисяч людей, яких готували для розстрілу. Нас теж хотіли розстріляти фашисти, але цього не зробили. Я дійшов до Берліна і на стіні Рейхстагу написав що я “Атаманюк Григорій Сергійович прийшов з Кам'янець-Подільської області, щоб німці до нас більше не ходили”», - Каже ветеран.

Подвиш визволителів вшанували хвилиною мовчання

За його словами, саме таким чином відімстив за усіх подолян, які загинули у ході Другої світової війни. На той момент Григорію Сергійовичу було всього 19 років.

Ветерани поклали вінки до меморіалів


 

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую