ye-logo.v1.2

Стимулятори росту: чим підживити городину для гарного врожаю?

Суспільство 14708
Нині в городництві все більшої популярності набуває використання різноманітних стимуляторів росту рослин
Нині в городництві все більшої популярності набуває використання різноманітних стимуляторів росту рослин. Фото: автора

Біологічно активні речовини допоможуть розсаді добре прижитися, вкоренитися та протистояти хворобам.

Сьогодні в городництві все більшої популярності набуває використання різноманітних стимуляторів росту рослин. І часто-густо городники впевнені, що їх застосування – лише на користь городині. Втім, спеціалісти стверджують, що застосовувати ці препарати варто далеко не в кожному випадку. Наприклад, для розсади сильнодіючі стимулятори росту, особливо при неконтрольованому застосуванні, можуть бути навіть шкідливі, адже будуть її, як-то кажуть, «витягувати». Однак за грамотного застосування регулятори росту можуть підвищити врожай іноді в кілька разів.

«Добре застосовувати стимулятори росту під час висаджування розсади, вимочуючи в розчині коріння, – розповідає Ірина Осадчук, продавчиня городньої «хімії». – Це дасть змогу розсаді добре прижитися, вкоренитися. Для цього варто обирати препарати, які стимулюють кореневу систему. Також їх можна застосовувати для обробки насіння, щоб отримати сильні сходи. Переважна більшість стимуляторів росту виготовлена на основі біологічно активних речовин, тож вони безпечні у використанні. А ще я раджу обирати такі препарати, які забезпечують плавний розвиток культур, оберігаючи їх від різких «стрибків» у зростанні, та які підвищують імунітет рослин до грибкових інфекцій. Та все ж варто пам’ятати, що стимулятори росту – це сильнодіючі речовини, і їх передозування може призвести до загибелі рослин. Тому дотримуйтесь інструкції».

Серед стимуляторів рос­ту, дозволених до продажу в Україні, називають «Циркон», «Епін-Екстра», «Гетерауксін», «Корневин», «Корнеріст». Головне, кажуть спеціалісти, обирати сертифіковані, щоб не натрапити на підробку.

Мед, верба і алое

Природні стимулятори росту городникам відомі здавна. Деякі, скажімо, використовують з діда-прадіда. Продавці дерев, квітів та розсади охоче діляться своїми «рецептами».

«Мені ще бабуся розповідала, що ефективним стимулятором утворення коренів є вода з-під верби, – каже Маргарита Волощук. – Для цього у ємність з водою бабуся клала гілки верби та очікувала появи коренів. Потім гілки викидала, а у воді, що залишилася, пророщувала живці смородини та порічок. Головне, воду не змінювати, а лише доливати, якщо випаровується. Також замість верби можна використовувати гілочки тополі».

Надія Білоус з села Прислуч Полонського району використовує для насіння природний імуностимулятор – мед: на літр талої води додає чайну ложку меду. Заливає цим розчином насіння та залишає на 3-5 годин (можна і на ніч), потім злегка просушує, щоб зручніше було висівати. «Мед – прекрасний природний стимулятор росту, а переваги та корисні властивості талої води відомі всім. Ну і, звичайно, робити цю процедуру обов’язково слід в гарному настрої і з добрими думками, уявляючи, який щедрий урожай матимете від цих овочів», – каже пані Надія.

Подібним способом городники використовують і сік алое. Він сприяє не лише росту рослин, а й стимулює захисні функції проти хвороб. Якщо на літр води, якою підливаєте висаджену розсаду, додавати по п’ять-сім крапель свіжого соку з листя алое, то рослини краще вконіняться та швидше підуть в ріст.

Підживлення з… кропиви

Улітку досвідчені городники готують для городини поживні настоянки. Наприклад, з кропиви. «Кропива дуже багата на мікроелементи, – ділиться секретами городоччанка Марія Шинкарук. – Для приготування добрива, озброївшись серпом та гумовими рукавицями, збираю багато кропиви. Утрамбовую її (але не надто щільно) у велику каструлю чи відра, заливаю водою й ставлю на сонце. Через кілька днів кропива починає бродити, пінитися й матиме смердючий запах. Тоді я виймаю залишки кропиви, розводжу настій (1 до 10) водою й поливаю ним розсаду та іншу городину». Таке підживлення, виявляється, можна робити хоч щотижня. Однак лити настій кропиви під зелень, котру ви часто зриваєте до столу (наприклад, петрушку, шпинат, салат, цибулю), господиня не радить, бо після поливу вона накопичуватиме азот. А під кущ огірків чи помідорів розведеного настою лийте не менше одного-двох літрів. Тоді буде помітна користь.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую