ye-logo.v1.2
14 Листопада, 2019

Дивовижні знахідки та старовинні скарби: що цікавого можна буде побачити в Ніч музеїв на Хмельниччині

Ірина ОЛІЙНИК Суспільство 1707
У Меджибожі можна буде побачити перстень місцевої Джульєтти
У Меджибожі можна буде побачити перстень місцевої Джульєтти. Фото: Ірини Олійник

18-19 травня музейні заклади області покажуть ексклюзивне зі своїх фондів.

Раз у рік музеї всього світу відчиняють свої двері в нічний час і запрошують бажаючих відвідати заклади. Долучаються до акції і музейні заклади нашої області.

У Меджибізькій фортеці в Міжнародний день музеїв гостей чекатимуть з самого ранку 19 травня: найпершим тут запрацює ярмарок. Денна програма розпочнеться опівдні з екскурсій, забав для дітей, археологічних майстер-класів.
Вечірня програма, на яку гостей очікують з 18.00 години, цього річ, вражатиме поціновувачів старовини цікавими знахідками.

«Палац відкрито на реставрацію», таку назву матиме дійство в Ніч музеїв, - ділиться планами Ігор Западенко, заступник директора з наукової роботи Державного історико-культурного заповідника «Межибіж». – Свого часу ми вже демонстрували відвідувачам найдавніші брами литовського періоду та підвали у палаці Сенявських. А цьогріч під час екскурсії до палацу Сенявських, який відбудовується з руїни, буде відкрита частина підземелля, якого відвідувачі ще не бачили».

Також на загал будуть представлені ексклюзивні експонати з фондів Державного історико-культурного заповідника «Межибіж». Серед них стилус 14-го століття - письмовий прилад, який на 500 років випередив винахідників, пляшка з вином 19-го століття (за 150 років її ще жодного разу не відкрили!), дві книги, котрі надруковані в Меджибожі 200 років тому, «меджибізька миска», яка привідкриє таємницю того, хто був перший - гончарі з Косова чи з Меджибожа. А ще унікальний експонат для тих, хто вже чув історію загадкового парного поховання, знайденого археологами – перстень меджибізької Джульєтти! З цієї нагоди у Лицарській вежі буде знов показано виставу «Двоє з Меджибізької фортеці» у виконанні студентів-акторів Хмельницького кооперативного торговельно-економічного інституту та фінальне запальне фаєр-шоу.

Замкова юшка, куліш з вогнища та інша смакота, звісно ж, приємне доповнення до історичних родзинок.

Ніч музеїв у Меджибізькій фортеці триватиме і в неділю 20 травня. Її продовжить опера Моцарта «Чарівна флейта».

Не менше дивуватиме в Ніч музеїв і Кам’янець-Подільський державний історичний заповідник. Цьогоріч тут пропонують не лише безкоштовно 18 травня з 18:00 до 23:00 пройтись музейними залами, а й виграти подарунки.
«Кожен, хто прийде до Галереї мистецтв, Ратуші чи Музею старожитностей, отримає папірець із загадками, у яких зашифровано предмети експозиції, - розповідають у музеї. – Необхідно буде знайти та сфотографувати експонат. Розмістивши їх в соцмережах під певним хештегом, можна буде виграти призи».

У Музеї старожитностей загадуватимуть загадки.

В Хмельницькому Ніч музеїв відбудеться в Хмельницькому обласному художньому музеї. Цього річ тут з 16 по 18 травня саме проходитиме фестиваль «Арт-колаж-2018», але у п’ятницю запрошують відвідувачів ще й на квест «Музейні таємниці» та нічну екскурсію з каганцями.

В Художньому музеї буде екскурсія з каганцями.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую