ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

У Красилівському районі відкрили пам’ятний знак жертвам Голокосту

Суспільство 3344
Пам
Пам'ятник відкрили на Красилівщині. Фото: із фейсбук-сторінки Красилівської РДА

У місці встановлення пам'яника було розстріляно більше 4500 єверїв.

Учора, 24 травня, на скорботному місці в селах Манівці та Росолівці Красилівського району відкрили пам’ятний знак жертвам війни. Як повідомляють у Красилівській РДА, саме там у роки Голокосту відбулися масові розстріли євреїв.

«З початком окупації у липні 1941-го усіх хто мав єврейське походження та мешкав у найближчих до Красилова населених пунктах зігнали в гетто у містечку Кульчин. Територію обнесли колючим дротом, а всіх бранців змусили носити на одязі мітку: жовті шматки матерії з синьою зіркою Давида. Згодом їх перевели в табір у селі Манівці.В братських могилах у місцях розстрілів покояться тіла мирних людей будь-якого віку, чиєю єдиною провиною в очах гітлерівців було те, що вони були євреями», - зазначають в РДА.

Додають, що протягом багатьох років після закінчення Другої Світової Війни загиблі там люди були по суті забуті всіма, лише залишаючись в пам’яті їх рідних. Серія подій і потрясінь, що відбуваються в сучасному світі і в Україні, послужили поштовхом до зведення Меморіалу в пам’ять розстріляних у роки війни.

За повідомленням сайту «Красилів єврейський», з ініціативою створення пам’ятника до Хмельницької ОДА звернулися потомки Красилівських, Кузьминських та Кульчинських євреїв, що проживають за кордоном. Саме завдяки їхній фінансовій допомозі стало можливим проведення повної реконструкції всіх трьох братських могил, що знаходяться в селах Манівці та Росолівці.

«У двох нелюдських акціях 1942 року — в липні і вересні (напередодні Рош hа-Шана), — було знищено від 4500 до 4800 євреїв Красилівщини. Дивом уціліло лише кілька в’язнів Красилівського і Кульчинського гетто: Фаїна Грубер, Бася Тенцер та Аркадій Вайнер», - йдеться у повідомленні «Красилів єврейський».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую