ye-logo.v1.2
20 Березня, 2019

Операція «Мак 2018»: на Хмельниччині шукатимуть посіви маку та конопель

Надія СВІНЦІЦЬКА Суспільство 1349
За вирощування більше ста рослин маку та від десяти конопель – штрафуватимуть
За вирощування більше ста рослин маку та від десяти конопель – штрафуватимуть. Фото: з Фейсбуку

За вирощування більше ста рослин маку та від десяти конопель – штрафуватимуть.

На Хмельниччині почалась комплексна оперативно-профілактична операція під умовною назвою «Мак», повідомляє прес-служба Хмельницького відділу поліції.

«Громадяни, які вирощують нарковмісткі рослини та сподіваються залишитися безкарними - за незаконне культивування маку чи конопель (в тому числі збереження самосійних рослин) підпадають під статті Кримінального та Адміністративного кодексів, залежно від кількості виявлених рослин», - повідомляють правоооронці.

Згідно чинного законодавства посів та вирощування снотворного маку конопель дозволяється лише спеціалізованим підприємствам, які отримали ліцензію на здійснення відповідних видів діяльності.

Що стосується відповідальності, то згідно зі статтею 310 Кримінального кодексу України, за незаконний посів або вирощування снотворного маку в кількості від 100 до 500 рослин, конопель у кількості від 10 до 50 рослин передбачена відповідальність у вигляді штрафу до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешту на строк до 6 місяців, або обмеження волі на строк до 3 років.

А вже за незаконний посів або вирощування снотворного маку в кількості 500 і більше рослин чи конопель у кількості 50 і більше рослин передбачено позбавлення волі на строк від 3 до 7 років.

Правоохоронці звертаються до жителів області, якщо вам відомо про місця, де ростуть наркомісткі рослини, або про осіб, які займаються їх культивацією, обов’язково повідомте про це працівників поліції (конфіденційність гарантовано).

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

Останні фото та відео