ye-logo.v1.2
24 Січня, 2020

Фігури Миколи Мазура, які «розсипаються» у парку імені Чекмана, відремонтують

Надія СВІНЦІЦЬКА Суспільство 2178
Фігури з металобрухту завжди приваблювали дітлахів, але з часом почали «розсипатись» на очах
Фігури з металобрухту завжди приваблювали дітлахів, але з часом почали «розсипатись» на очах. Фото: автора

На ремонт композиції «Космос» виділили сто тисяч гривень.

Металеві фігури хмельницького художника Миколи Мазура вже понад 30 років стоять у парку імені Михайла Чекмана. За це час, скульптури жодного разу не ремонтували за бюджетні кошти. Метал прогнив, фарба полущилася і малеча вже не так активно грається біля фігур.

«Цього року ми ініціювали ремонт композиції «Космос», яка є у найгіршому стані. Міська рада ще на зимовій сесії виділила на це сто тисяч гривень. За це відповідає комунальне підприємство «Парки та сквери», яке і знайшло підрядника для проведення необхідних робіт. До кінця червня запланований ремонт має бути виконаний», - каже начальник управління ЖКГ Василь Новачок.

Також головний комунальник міста додав, що якщо металева фігура «Космос» буде відремонтована належним чином, то таку ж «терапію» проведуть і іншим металевим фігурам Мазура, які ще є в парку ім. Т. Г. Шевченка і біля «Сілістри».

Композиція "Космос" Миколи Мазура у найгіршому стані. Зараз фігури вже не такі яскраві, якими були раніше. На більшості давно злізла фарба, а метал прогнив. На скульптурах з’явились дірки.

  

Космічний корабель вже давно «прикрасили» написами, а фарба на ньому злізла. Залазити у нього небезпечно, бо дно прогнило та має великі діри

Довідково:
Ще наприкінці 1970-х років Микола Мазур отримав замовлення від Хмельницького обласного управління внутрішніх справ на побудову в міському парку ім. М. Чекмана ігрового майданчика для дітей з метою ознайомлення їх з основними правилами дорожнього руху.

Протягом 1979-1984 років на території 4 га було створено об’ємно-просторову композицію із 13 об’єктів. Ними стали своєрідні металеві скульптури з елементами кінематики, які враховуючи дитячу психологію і схильність до гри. Вони мали виконувати функцію великих дитячих іграшок, на які можна залізти, зручно вмоститися на сидіння і, уявивши себе вправним водієм, повітряним пілотом чи пасажиром, крутити справжнє кермо, тиснути на гальма, кнопки, важелі тощо.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую