ye-logo.v1.2

Восьмеро хмельничан претендують на звання «Почесний громадянин міста»

Суспільство 2834
Спеціальна комісія пропонує поповнити когорту почесних громадян міста достойними хмельничанам
Спеціальна комісія пропонує поповнити когорту почесних громадян міста достойними хмельничанам. Фото: khm.gov.ua

Серед заявлених кандидатів двоє померлих.

Проведено перше засідання комісії з визначення кандидатів на присвоєння звання «Почесний громадянин міста Хмельницького». Як повідомляютьу міськраді, на розгляд комісії запропоновано 8 кандидатур. Наразі Хмельницький має 56 почесних громадян.

«Список кандидатів на присвоєння звання «Почесний громадянин міста Хмельницького» досить різноманітний. У ньому є і вояки російсько-української війни, до прикладу, Рибцов Андрій Іванович, і Комарніцький Зіновій Андрійович, а ми знаємо його як досить активного громадянина, який завжди боровся за Україну, «відсидів» у радянських таборах. Цих людей уже, на жаль, немає поруч з нами. Є також ветерани Другої світової війни: Рязанцев Микола Тимофійович і Нетяга Юхим Кирилович… Тобто дуже поважні люди», - додаютьу міськраді.

Хмельничанам також можуть долучитися до визначення найдостойнішого. Свої думки та пропозиції мешканці міста можуть висловити за номером телефону секретаря комісії: 79-47-55 (Департамент освіти та науки Хмельницької міської ради). Пропозиції приймаються до 2 липня 2018 року.

Претенденти на присвоєння звання „Почесний громадянин міста Хмельницького”

Антонюк Володимир Петрович - найтитулованіший спортсмен міста, заслужений майстер спорту України, повний кавалер ордена «За заслуги» Антонюк Володимир Петрович, футболіст - гравець команд з вродженими наслідками дитячого церебрального паралічу.

Бірюк Лев Васильович - учитель за фахом, який не боявся у часи комуністичної диктатури відкрито проголошувати і боротися за Незалежність і Соборність України. Один з засновників Народного Руху України в нашому місті, у лютому 1989 року. Неодноразово засуджений радянською судовою системою. Депутат Хмельницької міської ради трьох скликань. Депутат обласної ради. Народний депутат 4, 5, 6 скликань. Представник України в Асамблеї ОБСЄ.

Комарницький Зіновій Андрійович - учитель за фахом. 1950 року відбував ув'язнення в таборі у Воркуті, примусові роботи. Звільнений у 1956 році. Працював викладачем математики у Вовковинецькій школі-інтернаті більше тридцяти років. Проживав в місті Хмельницькому, очолював обласну управу Всеукраїнського братства ОУН-УПА імені Героя України Романа Шухевича-Тараса Чупринки. Активний громадський діяч, великий патріот, щира та душевна людина Комарницький Зіновій Андрійович помер у 2017 році.

Лисюк Олександр Олексійович - трудову діяльність розпочав у 1961 році після навчання в Львівському технікумі харчової промисловості. У 1976 році був призначений директором макаронної фабрики, а з 1980 року – директором кондитерської фабрики. З липня 1982 року Олександр Лисюк займає посаду генерального директора Хмельницького обласного виробничого об’єднання пиво-безалкогольної промисловості. З 2011 року – Голова Наглядової ради. 

Нетяга Юхим Кирилович народився - член Проскурівської окружної підпільно-партизанської організації. В кінці літа 1941 року в період окупації фашистами Хмельницької області, під час відступу наших військ Кошарський Карл Карлович організував підпільну групу з школярів Ярославської середньої школи, яку очолив Нетяга Юхим Кирилович. В 1954 році був направлений у вищу школу дальньої авіації, після закінчення якої був направлений на Далекий Схід льотчиком ракетоносного полку - носія ядерної зброї. В 1969 році після аварії отримав травму спини, звільнився у запас та повернувся на Батьківщину в м. Хмельницький у званні майора.Є членом обласної та міської ради ветеранів України, активно проводить військово-патріотичне виховання молоді

Рибцов Андрій Іванович - народився на території РРФСР в родині військового. Навчався у школі № 12 м. Хмельницький. Армійську освіту здобув в Хмельницькому вищому артилерійському командному училищі. За час служби пройшов війну в Афганістані. Мешкав з родиною в Хмельницькому. З початком російської збройної агресії проти України Андрій Іванович вже у березні 2014 року прийшов добровольцем до військкомату.Служив за мобілізацією з серпня 2014 до вересня 2015 року. Повернувшись з фронту, офіцер активно займався громадською діяльністю та справами ветеранів АТО. Серце капітана Рибцова зупинилося вночі 11 березня 2017 року. Постійні стреси, виснаження, втома (заміни не було весь період запеклих затяжних боїв, позиції залишав завжди останнім, не покидав своїх бійців самих) — підірвали сили і здоров'я Балу.

Рязанцев Микола Тимофійович - ветеран війни, ініціатор створення у місті Хмельницькому Алеї Слави, яка носить назву "Герої Радянського союзу. Місце подвигу - Хмельниччина". Алея була урочисто відкрита 25 березня 2014 року біля Меморіалу Слави під час відзначення 70-ї річниці визволення Хмельниччини від фашистських окупантів.

Чайковський Михайло Євгенович - доктор педагогічних наук, професор, автор понад 140 праць, зокрема, монографій і навчальних посібників із проблем соціально-педагогічної роботи з молоддю з особливими потребами в умовах інклюзивної освіти. Покликанням М.Чайковського є громадська робота в місті. З 1994 року - засновник і голова Подільського товариства імені Г.С.Сковороди. Михайло Євгенович успішно проявив себе у спортивній діяльності. Талановитий організатор і керівник, знаний науковець, активний громадський діяч.

 

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую