ye-logo.v1.2
23 Лютого, 2020

У Хмельницькому за півмільйона гривень встановили два підземні сміттєві контейнери

Суспільство 3106

Підписатися на канал "Є" в Youtube

У мерії кажуть, що аналогів подібних майданчиків в Україні немає.

Сьогодні, 8 червня, в обласному центрі презентували ноу-хау у сфері поводження з твердими побутовими відходами – підземні контейнери.

Один із них встановили на вулиці Гагаріна, на сміттєвому майданчику, неподалік філармонії. Ще один розмістили на вулиці Соборній, поблизу «Укрсоцбанку».

Приклад таких сміттєвих майданчиків міський голова Олександр Симчишин побачив в Португалії, коли був там у відряджені. Очільник міста зустрів там пенсіонерів, які біля підземного смітника сиділи на лавках та відпочивали.

«Тоді я вирішив, що такі майданчики мають бути у Хмельницькому. Сьогодні їх є вже два, але до кінця року з’являться ще два. Щоправда, щодо останніх, ми ще визначаємося з місцем», - каже мер.

"Підземні контейнери – задоволення не дешеве. Вартість одного, разом з установкою та проектними роботами, становить 250 тисяч гривень", - каже Олександр Симчишин

«На початку року з міського бюджету ми виділили мільйон гривень на побудову чотирьох підземних контейнерів. Півроку минуло і ми на півшляху. Також ми будемо рекомендувати для ОСББ будувати такі контейнери, адже не лише естетично, а й зручно», - каже Олександр Симчишин.

Сміття з підземного контейнера забиратиме універсальний сміттєвоз, який може працювати як з підземними контейнерами, так звичайного зразка. Однак керувати процесом не так вже і легко. Водій оператор КП «Спецкомунтранс» Володимир Тульчин вчився цьому два тижні на відповідних курсах. 

"Керувати процесом не важко, але без не знань - неможливо", - каже комунальник.

Міський голова попередив, що біля сміттєвих контейнерів встановлені відеокамери, які зафіксують тих хмельничан, які надумають кинути туди недопалок або залишити сміття біля урни. Мер каже, що такі особи притягуватимуться до відповідальності.

  

Для того, аби дістати підземний контейнер, використовується універсальний сміттєвоз, який за допомогою крану, підіймає бак. Керує процесом - водій-оператор Володимир Тульчин

 

Підземні контейнери вміщають три кубометри сміття

Аналогів подібних сміттєвих контейнерів в Україні немає. Подібні є у Києві та Львові, але трохи за іншою технологією та місткості

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую